Taky patříte do skupiny lidí, kteří považují skútr za dopravní prostředek vhodný tak leda k cestám do sámošky pro mlíko? Původně jsem takové myšlence byl nakloněn i já, ale když se na trhu objevily maxiskútry typu Burgaman, T-max nebo Atlantic, znejistěl jsem a zatoužil vyzkoušet, jak se taková věc na delší cestě chová. Štěstí stálo při mně a já jsem získal na pět dní Silver Winga. Pět dní není moc, ale na pořádný výlet to relativně stačí. Nejvíc mě to táhlo do hor a když už, tak rovnou do Dolomit, protože přeci jen jsou, z hlediska prožitku jízdy na motorce, lepší než Krkonoše, co si budeme povídat.

Text & foto: Ranza


Tohle ale není test, nýbrž minicestopis, takže se vydejme na cestu. A protože samotnému se mi nechtělo, rozhodil jsem dotaz, kdo by ještě event. jel a za mou "nedůstojnou" přítomnost skútristy se nestyděl. Nic moc se předem neplánovalo, cílem měla být jen a pouze kvalitní projížďka, žádný sofistikovaný průzkum pamětihodností a místních zajímavostí. Původně to vypadalo, že pojede spousta lidí, ovšem jak čas postupoval, někteří se omluvili, někteří odmlčeli… ve finále zůstal věrný jen Jirka a jeho Ducati ST2. No, taky dobře. Nakonec ještě přislíbil účast Pepa (Honda Africa Twin) s tím, že může až ve čtvrtek odpoledne a že nás někde cestou dožene. Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek večer jsme měli být v Dolomitech a v neděli zpět u domácího krbu, poměrně neotřelá myšlenka. Ale vo tom to je…

Start - Úterý 20. 08. 1992

V úterý 20.8. odpoledne jsme dali s Jirkou sraz u mě před domem a vyrazili k Rokycanům, kde se chalupa rodičů začíná stávat už tradičním startovacím místem k cestám na jih. Tvořili jsme poněkud nesourodou dvojku. Obří skútr těsně následován Dukárnou se hned tak na silnici nevidí. Naštěstí Silvouš (pro příštích pár dní mu tak budu familiérně říkat) umí na dálnici i 180 a do zatáček se vrhá bez výraznějších problémů, takže se Jiřík vzadu ani moc nenudil. Po příjezdu jsme mírně pokecali, pojedli, něco pivka popili a na kutě se odebrali, bo druhý den měl být náročný.

Ráno při snídani mi přišlo na um, že i přes opakované ujišťování, že Silvouš je po kontrole a všechno na něm je v naprostém pořádku, bych se měl alespoň o základních věcech sám přesvědčit. S hubou plnou housky se salámem jsem tedy ke stroji přiklekl a jal se bez nadšení kontrolovat jako první zadní destičky. Byly totál na plech. Nejdřív jsem nevěřil vlastním očím a snažil jsem si vsugerovat myšlenku, že to prostě nemůže být pravda a že Honda vyvinula supertenké destičky. Kdepak, po důkladnější prohlídce bylo jasný, že to jsou desky zcela normální, jen abnormálně sjetý. Divný bylo, že to brzdilo vcelku dobře, ani akusticky se to nijak neprojevovalo. Asi zásluha duálu. Nicméně, k cestě do alpských průsmyků to zrovna nesvádělo. Jenže co teď? Jirka natěšenej na horský silnice, před sebou jen pět dní volna s cílem dojet až do Itálie, nad hlavou šmolkově modrá obloha a já na dvoře vesnický chalupy s půjčeným skútrem bez zadní brzdy. Navíc s vlastním podílem viny, bo jsem si to měl přes všechny chytrý řeči zkontrolovat.

Naštěstí Jirka není žádnej cholerik, takže stál opodál, žvýkal svojí housku a na moje neotřelé nadávky nijak nereagoval. Tedy občas prohodil nějaké moudro ve smyslu, že u Ducati by se to stát nemohlo, na to jsem ovšem zase nereagoval já. Nakonec jsme se dohodli, že vezmem navrátila, já v garáži sundám zavazadla a zajedem do Hondy. Buď nám ty destičky vymění, nebo tam ten jejich stříbrnej zázrak necháme, vrátíme se do garáže, já přendám věci na mého starého, dobrého a spolehlivého Pan Europeana a vyrazíme takhle. Sice by mě to štvalo, protože jsem se na pořádnou jízdu na skútru těšil, ale jinak to ani nešlo řešit. Jak jsme vymysleli, tak jsme provedli, jen cesta zpět po dálnici byla silně nezáživná, hlavně proto, že jsme si ji mohli včera klidně odpustit. V Hondě došlo k velkému omlouvání a k vysvětlení, že destičky na tohohle exota skutečně skladem nejsou. Naštěstí když viděli můj prodloužený nespokojený obličej, jali se porovnávat katalogová čísla a zjistili, že tam pasujou desky z VFR. Ty měli a během pár minut je tam i namontovali. Sláva, mohli jsme vyrazit. Zdržení bylo částečně vynahrazeno vědomím, že brzdy z VFR jsou zřejmě používaný i na skútrech. Ergo kladívko, VFR je vlastně takovej trochu jinej skútřík.

Takže zpět do garáže pro věci a zase vyrazit směrem na jih. Další jízdu po dálnici směrem na Plzeň už jsem ani nenavrhoval, takže jsme jeli přes Beroun na Příbram a dál víceméně po okreskách na Klatovy. Za Zdicema jsme dali v jedné vesnické hospůdce s terasou pozdní oběd a tam mě taky dostihl telefonát od Maky, že se dozvěděla, že máme namířeno do hor a jestli by mohla přijet ve čtvrtek v noci s Pepou. Proč ne, když se jim chce letět takovou dálku na otočku do Dolomit, je to jejich věc. Vzkázali jsme, že se na ně těšíme a mohli jsme pokračovat v cestě.

Před Klatovama ovšem skončilo pěkné počasí, na obzoru se objevila temná hradba mračen a nám začaly tuhnout klouby. Navlékli jsme nemoky a vyrazili do toho nejčernějšího mraku, který samozřejmě ležel přesně v naší cestě. Naštěstí se pohyboval tak rychle, že než jsme vjeli do míst, odkud na nás hrozil bleskama a hromobitím, už stačil odtáhnout a dělal statečného zase kousek dál. Ovšem za ním zůstala slušná spoušť. Už před Klatovama jsme projížděli jednou vesnicí, kde domorodci běhali kolem hráze rybníka na návsi a snažili si jí něčím zpevnit, bo se přes ni valila bahnitá voda přímo na silnici. Na té pak tvořila celkem hluboký brod. Na druhé straně čekala nějaká auta jak to dopadne, jestli voda přestane téct nebo jestli se hráz protrhne … my ale tolik času neměli. Silvouš projel brodem dokonale, ani boty mi nenamočil, ale vlnu vytvořil vpravdě impozantní. Jak moc byl mokrej Jirka nevim, ale projel i on a Dukna ho přes všechna má očekávání uprostřed vody nenechala.

V Klatovech to ovšem už bylo horší. Jednak tam ještě pršelo, ale hlavně výpadovka směrem na Železnou Rudu byla neprůjezdná, bo u viaduktu na konci města se utvořilo regulérní jezero s lodičkama a výletníkama (loďky dodali hasiči a výletníky srdnatě suplovali místní majitelé nemovistostí). Tudy to opravdu nešlo. Zkoušeli jsme to objet bočníma uličkama, ovšem jediný výsledek byl ten, že jsme poznali důkladně lokální industriální výstavbu a její zaměstnanecká parkoviště. Nezbylo než opustit Klatovy směrem na Nýrsko a do Železné se dostat přes Hojsovu Stráž. Déšť naštěstí cestou přestal, takže už to nevypadalo tak zoufale, hezky se ale samozřejmě neudělalo, navíc byla pořád dost nechutná zima.

Před hranicema ještě naposledy tankujeme, pak už jen znudění celníci a kvalitní asfalt našich západních sousedů. Večer se blíží a my drtíme směrem na Mnichov. Překonáváme šumavské sedlo u Ruselu a při táhlém a dost prudkém sjezdu do Deggendorfu se ukazuje, že to dálkové cestování se Silvoušem bude chtít dodržovat určitá specifika. Ta věc totiž prakticky nebrzdí motorem. A vzhledem k tomu, že má sice duál, ale jen dva kotouče, při ostřejší jízdě z kopce s větším nákladem začínají mít brzdy s bržděním na můj vkus nepříjemně moc práce. Se sportovním nasazením při jízdě s Duknou za zadkem výrobce zřejmě nepočítal. No nic, za Deggendorfem najíždíme na dálnici a tam se brzdy zase ochladí. Možná až moc, bo je pořád zataženo a zima… zima strašná, kurva drát. Mažeme k Mnichovu cestovní stočtyřicítkou a začínám přemýšlet, kam dneska složíme hlavu. Původně jsme měli dojet až za Innsbruck, ovšem díky tomu dopolednímu zdržení jsme o notný kus pozadu. V noci se nám jet nechce, zas takový nadšenci nejsme, takže kdesi u Dingolfingu sjíždíme z dálnice a na mapě hledáme kemp, kde by mohli postarší bikeři své moudré hlavy složit. Jeden se rýsuje až v Landshutu, takže jedeme tím směrem podle dálnice po normální silnici a rozhlížíme se, jestli jich tu v reálu není víc. Začíná poprchávat, zatracená práce.

Zřejmě kdesi u Lichtensee si všímám vedle silnice "zaslepeného" bývalého odpočívadla. Na motorce se tam může člověk dostat dírou ve svodidlech, auto se už neprotáhne. Navíc je to dost daleko od nejbližší vesnice a samotná odpočívka je ze remízkem, takže tady by se zřejmě dalo i na divočáka. Jak vymyšleno, tak vykonáno. Zanedlouho už stavíme stany na asfaltu s hojně prorůstající trávou. Výhodu to má takovou, že při tomhle počasí nemusíme čvachtat nikde po rozmoklém trávníku. Nevýhodou je, že tu není pitná voda a že se tu bojíme. Kdo ví, jaká individua sem jezdí v noci šoustat. Nerad bych se stal obětí sexuálního zvrhlíka, který, odhodiv do blízkého pole použitou stopařku, vtrhne do mého stanu slepý chtíčem a zavede, faktického stavu věcí nedbaje. O motorku se tentokrát nebojim, není moje.

Stany jsme naštěstí postavili bez deště, ale nedlouho po fajruntě začíná zase pršet. Naposledy si tedy s Jirkou přejeme klidné noci a lezeme do svých plátěných příbytků. Zasmušile chroustám sušenky a myslím na vzdálený a suchý domov, na pohodlné křeslo a teplý svit televizní obrazovky…ze spánku mě vytrhává dunění a strašlivé houkání. Vyplašené srdce chytám až u vchodu, kde se snaží rozepnout zip a zmizet ve tmě. Svěrače nepovolily jen shodou šťastných okolností. Když se vzpamatuju natolik, že jsem schopen alespoň částečně rozumně myslet, dochází mi, že kousek za polem vede železniční trať a že to co jsem slyšel byla tedy naprosto neškodná lokálka, která nemůže opustit koleje (většinou), tedy přímé nebezpečí od ní nehrozí. Pomalu se uklidňuju, koukám do stropu a poslouchám neustávající šumění deště. Humáč tohle počasí, v Čechách povodně a tady to není o nic lepší.

Ráno už neprší, pod stanem to vypadá nadějně. Venku ovšem syroba a šeď, to že neprší je zřejmě jen lokální anomálie, mraky se táhnou tak nízko, že nejsou vidět ani vrcholky stromů. Taky Jirka už leze ze stanu, koukáme na sebe krhavýma očima a bez optimismu vzhlížíme k obloze. Motáme se tam kolem motorek jak dva stíny hrdých motorkářů, kterými jsme byli ještě včera. Do dalšího putování se nám moc nechce, Jirkovi možná trochu víc, mě trochu míň. Projíždět horské průsmyky za neustávajícího deště a prakticky podzimních teplot mě tedy vůbec neláká. Ale na druhou stranu už neprší a co kdyby se to časem zlepšilo? Domlouváme se, že pojedem až za Mnichov k hranicím s Rakouskem a teprve tam se podle situace dohodnem, co bude dál. Takže posnídat, zabalit a zpět na dálnici. Naše rozhodnutí se ukázalo jako správné, protože už před Mnichovem se to začíná trhat a než ho stačíme celý objet po obchvatu, dělá se celkem slušné vedro. Ještě tankujeme a pak míříme podle cedulí na Innsbruck, do totálního slunečního jasu. Můj orientační smysl mi ovšem huhle do ucha, že jedeme blbě. Zastavujeme tedy na dálniční odpočívce a radíme se s mapou. No jasně, dálnice na Innsbruck to sice je, ale ta špatná, ta která vede sice až tam, ovšem dost velkou oklikou. My potřebujeme směr na Garmisch-Partenkirchen, což je dálnice úplně jiná a hlavně jinde, než jsme zrovna my teď.

Ale nakonec to zas tak nevadí, sice jsme si zajeli, ale hlavní je, že můžeme dálnici už konečně opustit a jet zase po normálních silnicích. A ty se v této lokalitě ukazují jako nesmírně malebné. Objíždíme jezero Seehamer a přes ty nejmrňavější vesničky po super asfaltu a naprosto opuštěných silničkách míříme k Bad Tölz. Tady se ukazuje Silvouš ve tom nejlepším světle, dokonalá věcička. Za Bad Tölz najíždíme už na frekventovanou silnici, po té se dostaneme k dálnici do Ga-Pa, kousek po ní popojedeme, uhýbáme na Ettal a napojujeme se na malebnou Deutsche Alpenstrasse, kterou v těchto místech máme projetou už z loňska, kdy jsme se tu motali s Huskym a Jirkou Ernestem. Rádi se po ní ovšem svezeme ještě jednou, ve směru na Reutte vede kolem krásných jezer. Jezera ani nic jiného jsme si loni totiž neměli čas prohlédnout, bo první jel Ernesťák na Fazeru a asi někam spěchal. Jenže ouha, odbočka na tuhle silnice je značená jako slepá silnice sjízdná jen na hranice. Prostě do Reutte se tudy nedostaneme. Operativně se rozhodujeme udělat ještě jeden traverz po úzkých okreskách k městu Füssen. A opět toho nelitujeme. Přestože jsou ty správné hory ještě daleko, tady se jezdí nádherně. Žádný provoz, malebná krajina, uzounké silničky. Paráda.

Nakonec najíždíme na hlavní č. 17 , těsně míjíme bavorský kýč Neuschwanstein, kde jsme byli taky už loni, před Füssenem znova tankujeme a odbočujeme doleva k rakušákům. Těsně u bývalé celnice narážíme na zajímavost, u které zastavujeme na průzkum. Kdysi tu kdosi postavil v zužujícím se korytě říčky Lech vysoký jez (skoro přehradu) od kterého byla zadržená voda vedena dlouhým tunelem do místní továrničky. Dneska už náhon nefunguje, resp. zřejmě nic nepohání, ovšem jez zůstal a vytváří malebný vodopád řítící se do úzké soutěsky. Nad vodopádem vede můstek, křišťálově čistá voda, rozeklané skály - pěkné místečko, jen trochu moc lidí. Místní atrakce numero uno. My srdnatě prozkoumáme polorozpadlý domeček úsťových stavidel, ke kterému je samozřejmě vstup zakázán, bo kdyby někdo propadl podlahou, zmizel by zřejmě navždy v tom tunelu jak do pekla, ale posléze opět navrčíme svoje soustrojí a razíme dál.

Za hranicema nabereme konečně směr na Reutte, tím projedeme, pokračujeme po silnici č. 198 a za vískou Elmen odbočujeme na první průsmyk alpských parametrů - Hahntennjoch. Na mapě nevypadá nic moc, ale ve skutečnosti je to fešák. Nevyniká ani tak svou výškou (1884m), ale spíš malebným okolím a svou relativní opuštěností. Silnička je prvotřídní, ovšem ukazuje se další zvláštnost Silvouše. Průsmyk se s ním dá bez problémů vyjet na kochačku, pokusům o drsnější tempo se sveřepě brání. Klasická prudká vracečka se totiž projíždí pomalu a následné otáčky motoru při akceleraci za zatáčkou jezdec nijak neovlivní, prostě jak jsou nastavená regulační závaží ve variátoru, tak to reaguje. Tedy nic moc, bo Silvouš má poměrně slušný výkon, takže variátor je logicky nastavený na akceleraci z relativně nízkých otáček, aby běžné uživatelky při cestě za nákupy houfně neuléhaly na křižovatkách při brutálních wheelie.

V pohodě tedy vyjedeme na vrchol, pokocháme se nádhernou krajinou, naplníme plíce čerstvým vonným vzduchem a opět v pohodě sjíždíme na druhou stranu k městu Imst. Počasí je pořád super, opravdu nádherný podvečer, při průjezdu borovými lesy nad městem se mi skoro chce řvát blahem. Tenhle okamžik mi zůstane v paměti dlouho. No nic, nebudu si tu hrát na lyrika, projeli jsme městem a po silnici č. 186 se vydali směrem na Timmelsjoch (Passo di Rombo) s tím, že kdesi před začátkem stoupání najdeme kemp a ubytujeme se. Zapomněl jsem se zmínit, že v pozdním odpoledni mě začaly pronásledovaly SMS od Josefa, že už vyrážejí, že už jedou, že je hnusně, že zase jedou, že je furt hnusně atd, atd. Snad v každé SMS byl velkým písmem uvedený povel, ať okamžitě napíšu, kde budeme spát. To se ovšem lehko řekne (napíše) ovšem hůř splní, zvlášť když člověk vůbec netuší, kam vlastně dojede. Takže jsem hrál nevšímavého hezouna, na SMS reagoval laxně a navigoval ho přibližným směrem, kam jsme asi tak měli dojet. Nejdřív to byl Innsbruck, teď zase Timmelsjoch. Naštěstí neprojeli zatím ani Mnichovem, takže to bylo jedno.

Kemp nalézáme ve vesničce Huben, je dost daleko od hlavní silnice a u té je jen poměrně nevýrazný poutač, takže mám strach, aby ho v noci Pepa nepřehlédnul. Platíme asi 8 Euro každej, stavíme stany hned před hlavní budovou, projdeme sprchama a odkráčíme na pivko. Hezky to dneska skončilo a přitom ráno to vypadalo tak beznadějně. Někdy kolem jedenácté odcházíme na kutě. Asi v jednu hodinu mě budí hukot motorů a hlasitý český hovor. Neuvěřitelné se stalo skutkem, ti dva zoufalci to skutečně našli. Z Prahy vyjížděli někdy pozdě odpoledne a po průletu Německem a 700 km v sedle konečně dorazili. Pepa staví svůj kapesní stan, Maky vesele žvatlá a popíjí vínko. Nakonec Pepa se skrčenýma nohama uléhá do stanu, Maky stále ještě popíjí a chce si povídat. Odhazuju tenkou vrstvu slušnosti, nechávám ji svému osudu a lezu do stanu taky. Ráno se budím poměrně časně, ovšem slunce nikde a zima značná. To nenadchne. Je tu ale ještě malá naděje, že spíme na nesprávné straně údolí, takže se k nám slunce zatím nedostalo. Za ukrutného hekání a vrzání kloubů lezu ven abych to zjistil. Sláva, je to tak, přestože kolem stanů se válí studená mlha, do protějšího svahu už pere slunce jak šílený a zářící čára postupuje pomalu směrem k nám. Máme kliku, čeká nás opět krásný den.

Rozhlížím se kolem sebe, na stanech, mašinách a autech leží hustá rosa, na trávě vedle svojí CBR600 leží ztuhlá Markétka. Drsná motorkářka, jen co je pravda, pro mě by takovej husarskej kousek znamenal jistou smrt. Ne tak pro Maky, která otvírá jedno oko a okamžitě začíná opět mluvit. Co říká nevim, můj organismus je po ránu nastaven na test systémů, komunikační obvody startují až potom. Snažim se jí aspoň pozdravit, ale ozývá se jen drsné zaskřehotání, které aspoň budí Pepu. To se pozná podle toho, že se jeho pidistan začne nadouvat a divoce zmítat, jak si ho Pepa snaží svlíknout. Odcházím raději zkulturnit svůj zevnějšek do koupelny.

Po návratu už jsou vzhůru všichni a na přeskáčku líčí své včerejší dobrodružství. Zde autentické líčení dramatických chvilek včerejšího přesunu od Pepy: Vyjeli jsme z Prahy v 17.00 za hustého deště. Maky měla veškeré věci v uzlíčku za sebou, který ji lítal ze strany na stranu. Na první pumpě jsem koupil pavouka a přikurtoval uzlíček i jí. U nájezdu na Plzeň se v hustém dešti a mlze ztrácíme. Já na ni pod mostem čekám až do chvíle, kdy v levém pruhu za vysoké rychlosti bourá černoch s A6. Stál jsem zády, rána jako prase, krve by se ve mě nedořezal. Auta za nim jedoucí se mu snaží vyhnout přes odstavný pruh, kde stojím já a Africa. Oba poskočíme, startujeme a upalujeme do Itálie. Po chvilce potkávám Maky…

Pomalu balíme tábor, na plotě sušíme stany (slunce konečně dorazilo skoro až k nám), snídáme a Maky s Pepou platí za kemp. Dostali dokonce slevu za pozdní příjezd, slušný místo. Po deváté už jsme všichni na motorkách (ano, já na skútru) a míříme zužujícím se údolím do průsmyku. Timmelsjoch je zvláštní tím, že má jen jednu mýtnici na rakouské straně. K té se vyšplháme, platíme mrzký obolus (kolik to bylo nevim, asi moc ne, když jsem si to nezapamatoval), pár klasických fotek a už míříme poměrně jednoduchou a nenáročnou trasou k vrcholu. Silnice stoupá bez nějakých děsivých zatáček zřejmě ledovcovým korytem, pár vraceček je až na jeho konci a pak už jsme v sedle. Z rakouské strany tedy výjezd pohodička.

Nahoře dáváme pár dokumentačních foto a můžeme pokračovat do údolí. Vlastně ještě se musím zmínit o jedné skutečnosti, kterou se mi Jirka neustále pokoušel znepříjemňovat život. Prakticky kdekoli jsme zastavili, tam svoji Ducati postavil drze tak, že zakryl mého krásného skútříka a já si ho pak nemohl kvalifikovaně vyfotit. Neustále jsem ho někde naháněl a nutil, ať přeparkuje. Nakonec proč ne, je o hlavu menší a vůbec… Ovšem kdo někdy viděl, kterak Jirka manipuluje s motorkou na parkovišti, tomu je jasné, že než ten zápas sledovat, je snad lepší nefotit. Tak dál, jedeme z kopce a tahle strana průsmyku už je klasicky alpská. Zatáčky namotané na prudkém svahu, občas tunel. V zrcátkách nedůvěřivě sleduju Pepu, který má velmi nepříjemný zvyk, že jednak jede těsně za mnou (fakt kolikrát čekám, že špunty na jeho přední TKC80 rozdrnčí mojí SPZtku) a za druhé si zatáčky s oblibou ještě utahuje, aby to mohl víc naklonit. V zrcátkách to vypadá dost akčně, takže neustále očekávám řachnutí a kolem svištící součástky z Afriky. Kupodivu za celou cestu nelehnul ani jednou a to ke konci už strašil okolí skřípěním stupaček o asfalt. Vyčítat mu to nemá cenu, je o hlavu větší a vůbec…

Takže jedno sedlo máme za sebou a u S. Leonarda odbočujeme na Passo di Monte Giovo. Popisovat nádheru okolí nebudu, určitě jste tam už všichni byli. Nahoře (2099m) je motorkářů jak na pouti, není skoro ani kam zaparkovat. Vmáčkl jsem mezi ně svého krásného stříbrného draka a tolik znechucených ksichtů jsem už dlouho neviděl. Zmetkové. Je třeba se zmínit o neúprosném faktu, že kredit jezdce na skútru je mezi motorkářskou veřejností naprosto mizivý. Nikdo zásadně nezdraví (což mi zas tak nevadí, stejně to unavuje) a když náhodou pozdraví (protože ho z dálky poplete poměrně mohutný vzhled Silvouše), je na něm při míjení vidět, že ho to hluboce mrzí. Takže v reálu to vypadá tak, že protijedoucí zdvihají ruku na pozdrav až na mé úrovni, protože zdraví Pepu. Ten ale drží basu a nezdraví na oplátku zase je. Občas ale potkáme někoho na velkym skútru a to je pak jiná. Skoro mám chuť zastavit a jít se obejmout, takhle nějak to muselo vypadat v dřevních dobách turistického motocyklismu a od té doby se všichni zdraví jak šílení, přestože motorek už (zvlášt´ v Alpách) jezdí snad víc než aut.

Takže v sedle uděláme pár fotek, protáhneme kostry a zase mizíme do údolí směrem k Vipitenu. Už máme hlad, hledáme nějaké klidné místo nejlépe s lavičkou. Ale nikde nic. Nakonec bereme zavděk jen mírným rozšířením silnice v protisměru, kde hltavě pozřeme vezené zásoby při sledování projíždějících motorek, protože tenhle průsmyk je docela frekventovaný. To se mě osobně moc nelíbí, takže další cestu plánuju tak, že před Vipitenem odbočíme úzkou silničkou na Passo di Pennes. Už jsme tu kdysi jeli s mou přítelkyní sami a to na některých místech ještě ležel poctivý makadam. Dneska už je vyasfaltováno komplet, naštěstí je to tu dál víceméně opuštěné. Pár ufuněných cyklistů, jedno dvě auta. Kapku se ale začalo kazit počasí a nahoře je docela kláda. Na déšť to naštěstí nevypadá. Nahoře očumujeme po parkovišti u hotelu, já dovnitř zaskočím koupit nálepku jako potvrzení návštěvy, chci vyfotit Silvouše pod cedulí, ovšem opět na něj nevidim přes Dukárnu, takže ho odvážim až za hotýlek, kde ho fotím o samotě na super místě nad propastí, prostě klasika. Všechno probíhá v pohodě až do doby, kdy chceme odjet. To zjišťujeme, že Maky má prázdnou zadní pneumatiku. Teď se ukazuje, kdo v mládí chodil k pionýrům a je na vše připraven. S výrazem eskamotéra lovím z přední odkládací přihrádky cosi, připojuji to na zásuvku a vkládám Maky do rukou vrčící a chvějící se věcičku. Dav kolem (Jirka s Pepou) užasle zahučel, Maky znejistěla... Je to ale jen malý kompresor. Nafoukneme pneu a následně lokalizujeme otvor. Utíká to fest, ale je všední den, takže někde v údolí by nám to přece měli opravit, nemá cenu tam cpát sprej. Vyšleme Maky, ať se pokusí dojet co nejdál, že tu posbíráme věci a vyrazíme za ní.

Sjezd dolů je parádní, v údolí se opět slušně otepluje. Projedeme pár vesnic a brzo Maky dojíždíme. Jede zase po prázdném kole. V další vesnice je otevřená pumpa, ptáme se pumpaře na možnost opravy a ten nás posílá o pár km dál, že v městečku Sarentino je dílna, kde nám to opraví. Tak u jeho stojanu aspoň dohustíme a pokračujeme. Dílnu nacházíme snadno, je to taková všehochuť, opravuje se tu zřejmě všechno co má kola. Chytáme nějakého mechanika a ručně mu vysvětlujeme, s čím nám může pomoct. Kouká na zadní gumu a říká "no problem", ale pak dodává ještě "moment" a kvapnými ale drobnými krůčky někam odbíhá. Asi se vysrat, jak to tak vidim já.

Děláme si pohodlí před dílnou na sluníčku, mechanik se skutečně asi za čtvrt hoďky vrací, vypadá spokojeně, usměvavě. Odvážíme motorku do dílny, tam stačí pár minutek a je po závadě. V zadní gumě je zavedený lepivý trn (zvenku) a mechanik tvrdí, že na 99% to bude OK. Vyinkasuje 10 Euro a my můžeme pokračovat. Je fakt, že celou zbývající cestu to v pohodě vydrželo. Po opravě projíždíme přímo skrz městečko. Normální hlavní silnice vede kolem po obchvatu, přestože na naše poměry je to taková širší okreska. V centru jsou uzounké uličky, všude kamenné zdi a okenice - jako by se tu čas zastavil. V místním malém obchodě ještě doplňujeme proviant na večer. Pokud člověk nepospíchá, takové odbočení do centra se určitě vyplatí, třebaže z turistického hlediska tu zdánlivě není nic zajímavého.

Po pár dalších kilometrech odbočujeme i z této relativně odlehlé silnice na ještě daleko opuštěnější. Na mapě se to netváří nic moc, ale snad nám to umožní vyhnout se přes kopec Bolzanu, takže není co řešit. Jenže už výjezd z údolí naznačuje, že jsme měli šťastnou ruku, protože taková klikatice, to se hned tak nevidí. Přestože nestoupáme do dvoutisícových výšek, cesta je to dokonalá. Jen co se dostaneme trochu nahoru a vyjedeme z lesa, jako bonus začínají fantastické pohledy do údolí. Je vidět i Bolzano z ptačí perspektivy. Silnička se kroutí, projíždí vesničkami, resp. mezi osamělými usedlostmi, tady motorkáře určitě tak často nevidí. Horší je to ovšem s navigací, ukazatelů tu moc není a když jsou, je na nich většinou napsáno něco úplně jiného než v mé mapě. Jedeme spíš po čuchu než podle mapy. Občas se ukáže hnědý turistický ukazatel k jakýmsi skalním pyramidám. Ty leží naším směrem, takže se jich držíme a nakonec se k nim i dostaneme. Ze silnice jsou vidět jen krátce, ale to stačí. Jde o skalní město, kde jednotlivé věže ze všeho nejvíc připomínají termitiště. Hezký, fotogenický, leč daleko od silnice ležící…

My pokračujeme až do Langostagna (to už je fakt hodně malá díra) a doufáme, že se nám odsud podaří dostat do údolí mezi Bolzanem a Brixenem. Nakonec se to i daří, ovšem průjezd úzkou uličkou kolem kostela, pak odbočka na nějakou podivnou místní komunikaci, která ze všeho nejvíc vypadá, že skončí u nějakýho sedláka na dvoře, to všechno neslibuje zrovna úspěch. Pepa večer líčí, jak sledoval před ním jedoucího Jirku, který měl na tankvaku mapu, pořád do ní koukal a nechápavě vrtěl hlavou. Na cestě je ovšem třeba vycházet ze základního faktu, že na mapě nemůže být všechno. Musí se to zkusit.

Každopádně sjezd do "velké" civilizace je to náramný. Tady už se nedá mluvit o silnici, přestože je to asfaltka. Je to tak na jedno auto a zcela evidentně to slouží pouze k obsluze jednotlivě roztroušených usedlostí na svahu. Takže kdy a kde to skončí je fakt ve hvězdách. Ale je to super, navíc se před námi rýsuje centrální masiv Dolomit, který z téhle strany vypadá jak ona známá náhorní plošina z knihy Ztracený svět od sira Arthura Conana Doyla. Když potkáme jedno auto v protisměru, musíme všichni zastavit a opatrně se kolem sebe protáhnout. Domorodec nevěřícně zírá. Přestože okolní hory se motorkářema jenom hemží, tady je ještě asi nikdy neviděl. Nakonec se do údolí dostaneme, ale není to tady nic moc. Značný provoz, hluk a celkem tma, protože už se dost připozdilo a slunce je nízko, do těsného údolí nesvítí. Tam nahoře bylo podstatně líp. Šplháme tedy zase na druhou stranu a snažíme se dostat k městu Ortisei, kde by podle mapy měl být nějaký kemp. Možná tu i je, ale není k nalezení, navíc je to horské středisko, takže je tu fakt hlava na hlavě. Chvíli se po něm motáme, ale nakonec padne rozhodnutí pokračovat přes Passo di Gardena (2121m) až do Carvory, tam by měl být další kemp. Nahoře na Gardeně opět zastavujeme, hlavně proto, že sháním nálepku. Nikdo tu už prakticky není, taky je už dost pozdě, pomalu se stmívá i tady nahoře, takže nejvyšší čas něco najít. Pěkně si to svištíme zase dolů a před Carvorou opravdu nacházíme kemp. Na recepci platíme každý něco přes 10 Euro, vybereme volný plácek a stavíme stany. Vyšlo to akorát, než máme hotovo, je tma jak v pytli.

Po večeři odcházíme zhodnotit dnešní den do místní výčepny. Pivo klasicky drahé, ale nezchudneme, protože víc jak jedno nám nenatočí. Prostě zavírají v deset a basta. Holt jsme vysoko v horách, je to tu samej sportovec a ty nechlastaj. Je fakt, že kromě nás tady žádný motorkáři nejsou, vypadá to spíš na rodinky s dětma a pěší turisty. Pokecáme tedy před zavřenou hospodou, pak prolezeme místním kvalitním hygienickým zařízením a jdeme na kutě. Jen Maky vyráží na noční procházku kolem kempu, aby vybila večerní příval energie, který normálně likviduje pařbou. Nočnímu životu v tomhle velkém kempu pšenka nekvete. Navíc začíná poprchávat, snad se to do zítra umoudří.

Ráno je kolem studená mlha jak v Londýně, ale jakmile do horského údolí pronikne slunce, začne se to trhat a netrvá dlouho, je zase azuro. Ranní činnost probíhá celkem v poklidu, jen mi v paměti utkvěla historka, kterak Jirka mazal řetěz. Dalo by se to parafrázovat taky takhle: starýho psa novým kouskům nenaučíš. Celý problém byl v tom, že se mu do trávy bořil hlavní stojan, takže když to na něj postavil, netočilo se zadní kolo. Musel tedy motorku sundat, popojít pár kroků a zkusit to znova. Už sama o sobě je tahle činnost pro okolostojící dost velký divadlo, když to navíc udělá třikrát za sebou, je to k nevydržení. Operativně jsem mu navrhnul, že mu s mašinou budu popocházet, ať se syčivě plíží za mnou a nastříká to. Jirka něco mrmlal, že tak to neumí, ale nehleděl jsem na jeho námitky (je přeci o hlavu menší) popadnul jsem Duknu a začal ji popostrkávat. Jirka se tedy jal stříkat mazadlo, jenže jak se u toho ještě musel pohybovat kupředu, stříknul si i na kyvku…. no, nebudu to rozvádět, ale rozzuřit se umí taky pěkně, cimprlich jeden. Po snídani zabalíme stany, nastrojíme motorky a můžeme vyrazit. Ještě nabrat benzín (Jirka hudruje, že tady neberou karty a on přece zásadně platí kartou - asi ho pořád žere ta kyvka ) a při té příležitosti zjišťuju, že v horách má Silvouš překvapivě nízkou spotřebu. Zřejmě je to tím, že nahoru ho člověk k vyšším otáčkám nedonutí a dolů nebrzdí motorem. To naopak při dálničním tempu vysosne nádrž jen to hvízdne.

Jedeme na La Villa a dál přes Passo di Valparola (2192m ) na Passo di Falzarego (2105m). Ale je to tu strašně profláknuté, hrozný provoz - hlavně auta, takže to nějak není ono. Každý plácek kolem cesty je obsazený nějakou kochající se rodinkou, na Valparoře nejde skoro ani zastavit, jak je parkoviště narvané. Takže se tu moc nezdržujeme a hurá do Cortiny d´ Ampezzo. Dolů už se jede vcelku v pohodě, taky je fakt, že Silvouš směrem dolů nemá takové problémy s předjížděním, pěkně to utíká. Za Cortinou najíždíme na silnici č. 51 a míříme do údolí Cadore. Tady se vlastně všechno jmenuje Cadore. Řeka, údolí, jezero i městečka. Projíždíme Borca di Cadore, Pieve di Cadore a kdesi u Pelos di Cadore odbočujeme na Laggio di Cadore a dál do průsmyku Sella Ciampigotto (1790m). Bylo taky už načase, údolí Cadore je dost hustě obydlené a silnice podle toho vypadá. Na vedlejších silničkách je to mnohem zajímavější. Tahle nás vede do hor romantickým temným lesem, před průsmykem je stočená na divokou skalní stěnu a překonává jí bezpočtem na sebe navazujících ostrých zatáček. Na jedné kochací zastávce nás předjeli asi tři motorkáři, tedy vlastně dva motorkáři, ten poslední si to mastil na nějakém velkém skútru. Těsně před vrcholovými zatáčkami jsme je dojeli a pěkně jsem si s tím skútrařem zazávodil. No zazávodil … vypadalo to takhle - brzdy, zatáčka, plnej, nuda, brzdy, zatáčka, plnej, nuda. Chvílema jsem měl chuť běžet vedle. Rovinky byly tak krátký, že Silvouš nemohl vytasit z rukávu svůj jediný opravdový trumf a totiž větší tah při vyšších rychlostech. Naopak trochu ztrácel na výjezdech, protože ty menší skútry (byla to zřejmě čtyřstovka Madisson od Malagutti) mají jinak nataktěnej variátor. Takže akcelerace je rychlejší, ve vyšší rychlosti jim ale dochází dech. Aspoň to tak bylo na Atlanticu, kterého jsem měl taky na test. Ale hezký to bylo, Pepa za námi se určitě smál jak šílenej a ti dva cizí motorkáři před námi nervózně pokukovali do zrcátek, co se to za nima děja za zvěrstva. Snad se někdy svezu na Burgmanovi 650, tam by tenhle handicap měl být odstraněný možností blokovat variátor a jakoby sekvenčně řadit. Hyn sa ukáže…!

Nahoře v sedle je stylová hospůdka, ale hned vedle byl ještě navíc postaven mamutí stan, v něm dlouhé stoly, židle a šílená grupa lidí. Měli tu místňáci totiž nějakou zahradní slavnost. Tož pozvali jsme se také, jsme družní motorkáři, no ne? Ve stanu to hučelo, snad i nějaká kapela do toho třískala, před stanem byl výdejní pultík, kde se prodávaly specialitky. Tady jsme ovšem narazili. Na tabuli bylo sice pěkně napsáno, co kolik stojí, ovšem co ty názvy znamenají, jsme vůbec netušili. Domluva s personálem byla jak s tatarama, navíc měli zcela evidentně všichni požito a nedostatek mezinárodní slovní zásoby nahrazovali mocnou gestikulací. Nakonec se jako průzkumník obětoval Pepa, cosi si objednal, zaplatil a pak napjatě očekával, co to bude. Byl to stejk jak kolo od vozu, takzvanej dřevorubák. Jenže výdejní rychlost na stejky nebyla nic moc, takže my ostatní jsme byli o kulinářský zážitek ochuzeni a jen jsme sledovali, jak do sebe Pepa s bolestným funěním souká poslední sousta. Když dojedl, utřel mastnou tlamu, povolil několik knoflíků na svý výstroji a pěkně pomalu a zeširoka zamířil ke své motorce, že jako pojedeme dál. My ostatní naopak dotáhli opasky a s kručícími žaludky vyrazili za ním.

Měli jsme namířeno k Lago di Sauris, jenže na Sella di Razzo, přes které jsme chtěli jet, není ještě asfalt. Na odbočce nás překvapila hliněná rozbitá cesta a značka, že takhle by to mělo vypadat příštích 14 km. Pepa se vyrazil podívat za nejbližší zatáčku, jestli náhodou značka nekecá a jak se dalo předpokládat, ani za zatáčkou to nebylo lepší. Sice tvrdil, že se to dá v pohodě projet, ovšem tvrdil to ze sedla Afriky a ani Maky ani Jirka nevypadali, že by s ním nějak nadšeně souhlasili. Nezbylo než pokračovat dál po asfaltu a směrem na východ se vydat údolím Pesarina. Taky to tu nebylo rozhodně špatný, ovšem silnice nebyla moc udržovaná. Je vidět, že tu skoro nic nejezdí. V horní části je údolí opuštěné úplně, teprve ke konci se objevuje sem tam občas stavení a malé podhorské vesničky. V jedná takové naprosto nevýznamné a turisticky opomíjené díře narážíme na šikmou zvonici, tak šikmou, že by se za ni nemuseli stydět ani v Pise. Zastavujeme pod ní, chci si ji vyfotit. Ostatní vůbec nechápou, proč tam stojíme, ničeho si nevšimli, asi celou cestu sledujou jen svoje přístroje na palubce. Odcházím několik desítek metrů zpět po silnici, abych tam měl věž pěkně celou a pro netradiční záběr uléhám na asfalt. Jako na potvoru, snad jediný auto, které tudy dneska projíždí, jede zrovna teď. Taloš je zřejmě zvyklej na krávy, ovce a opilce ve vozovce, takže ho ležící motorkář nechává vcelku klidným a tiše mě objíždí, čímž mi způsobuje skoro infarkt. Vyskakuju na nohy a zděšeně odhopkám z vozovky, následně se ostražitě rozhlížím a hledám další auto, ale pro dnešek místní dopravní kolaps skončil, to další auto tu čekají až zase ráno kolem sedmé.

Konečně najedeme na silnici č. 355 která by nás mohla dovést do Comeglians a přes Ravascletto k rakouským hranicím (tudy jsme jeli s brňákama před dvěma roky), ale podle mapy se zdá, že by tu měla být ještě jedna souběžná silnice přes M. Zoncolán. Najít v terénu tuhle vlasovou čárku byla ovšem pěkná fuška, v jednu chvíli to vypadalo, že jedeme za jakousi vesnici na hřbitov, kde u pumpy s konvema silnice končí. Ale nakonec kolem hřbitovní zdi jako tenounká asfaltka pokračovala dál, mizela v lese a ostře nabírala výškové metry. Tedy už jsem viděl lecos, ale takovou silnici ještě ne. Stoupání bylo stále prudší a prudší, přidaly se i zatáčky o 180° v takovém krpálu, že to v nich skoro vypadalo, jako když jedeme nahoru po zdi. Evidentně šlo o starou přístupovou vojenskou komunikaci, na kterou z neznámého důvodu jen kdysi položili asfalt a v těch nejproblematičtějších místech dali svodidla. Cestou jsme potkali jen jedno auto a byla docela fuška se mu vyhnout. Ale rozhodně to stálo za to a jestli nikam, sem se určitě ještě vrátím.

Pod vrcholem projíždíme dvěma tunely. Pokud si někdo představuje klasický alpský tunel, dělá chybu. Tohle jsou díry tak na jednoho koně a horský dělo. Dlužno dodat, že docela dlouhé díry. Navíc uvnitř chybí asfalt a ze stropu prší. Člověk vlítne dovnitř se slunečníma brejlema na zobáku jak mastný papír do průjezdu a pozdě zjistí, že tam už není asfalt, ale parádně rozbitá mokrá hliněná klouzačka. Následuje divoký tanec s vlky a z tunelu se pilot vynoří s tak vyvalenejma bulvama, že by se za ně nemusel stydět ani Glum z Pána prstenů. Za tunely se silnice dost zhoršila, o asfaltu zřejmě slyšela jen kdysi dávno a bylo to krátké vyprávění, naštěstí k vrcholu je to jen kousek. Nahoře zjišťujeme, že jsme se vyškrábali k monstrózní horní stanici lanovky, na kterou jsem už koukal z údolí Pesarina a přemýšlel, co to tam nahoře může být za podivnou obrovskou hranatou stavbu. Je tu fantastický rozhled. Prostě bomba, nedá se to popsat a ani na fotkách to nevypadá tak, jako ve skutečnosti. Navíc tu nikdo není, lanovka funguje zřejmě jen v zimě a pokud je tu nějaká stálá služba, nevšímá si nás. Stojíme na horní hraně sjezdovky a díváme se na parkoviště hluboko pod námi. Z naší výšky vypadá trochu jako letiště. Sjezdovka je to pořádná, kousek pod námi je klasický buben, travnatý svah mizí a objevuje se zase až o pár set metrů níž.

Nedalo to ani moc hecování, Pepa odkládá část bagáže a vyráží zjistit, jak si drapáky poradí se svěží horskou travičkou. Byl by to ostatně hřích, nezkusit pokořit takovou sjezdovku. Ujel asi dvacet metrů, dalších deset metrů zkoušel zastavit a když se mu to konečně podařilo, vzepřen o klepající se ruce bleskově přesouval reservní zásoby životní energie do oblasti svěračů. Nechtěl bych být na jeho místě ani za zlaté prase. Špunty mu nebyly moc platné, gravitace ho táhla po svahu dolů, kdyby popojel ještě pár metrů, dostal by se na hranu bubnu a nepomohla by mu zřejmě ani kotva. Možná by doklouzal na parkoviště po spáleném zadku, nesměl by se ovšem cestou potkat s odloženou Afrikou. Naštěstí to tedy ubrzdil, teď to jen chtělo otočit a dostat se zpátky. Adrenalin jak svině, Berkovec by mohl závidět. Nakonec se povedlo i tohle, přestože Afrika měla tendenci se při šplhání zpátky stavět na zadní. Řekl bych, že sjezdovka zůstala nepokořena a Pepa nahoře dýchal jak po brutálním čísle s profesionálkou.

Nemůžeme tu být věčně, tedy necháme Josefa krátce vydechnout a pokračujeme na druhou stranu do údolí. K parkovišti pod sjezdovkou ještě sjedeme po úzké obslužné komunikaci, ale tam se napojíme na širokou a dokonalou silnici s krásnýma zatáčkama, na který se dá držet náramné tempo. Chrochtáme blahem a fičíme dolů, když tu náhle - co to? Dojeli jsme nějaké dva závodníky. Jeden na Monstru a druhý na R1. Pěkně oba v zatáčkách vysedávali, krásně pracovali zadkem a kolena vystrkovali, radost na ně pohledět. Nic to ovšem neměnilo na neúprosném faktu, že zdržovali. Moc se mi do předjíždění nechtělo, říkal jsem si, že je na tom skútru rozdráždím a oni mi to pak s chechtotem vrátí, nicméně stačily další dvě zatáčky a při představě, jak se za nima zbytečně vleču až dolů, se mi udělalo rudo před očima, nasadil jsem Silvoušovi ostruhy, ten nadšeně zaržál a šli jsme na to. Neměl jsem samozřejmě šanci dostat je v akceleraci, přestože se jelo dost rychle a navíc z kopce, tak jsem je oba drze vybrzdil před zatáčkou. Je fakt, že jsem ji pak musel projet po podlážce (u skútru těžko mluvit o stupačce), nicméně ustál jsem to a mohl jsem v zrcátku sledovat, jak je ještě bere vnitřkem zatáčky Pepa a za ním na rovince i Jirka.

Dole v údolí bylo nekřesťanské vedro, na první křižovatce jsme zastavili a začali odkládat přebytečné svršky. Mohli jsme pokračovat buď přes Plöckenpass do Rakouska nebo ještě popojet Itálií a přejet až přes Nassfeldpass. Vyhrála to delší cesta, ale času nebylo zas tolik, abychom vyzkoušeli další totálně opuštěný silničky podél hranic, museli jsme vzít zavděk hlavní komunikací na Tolmezzo a Móggio, odkud teprve odbočovala údolím d´Aupa silnička našich oblíbených parametrů přes Sellu di Cereschiátis do Pontebby a dál na Nassfeldpass (Passo di Pramollo). Stoupání na tenhle hraniční průsmyk patří mezi ty nejmalebnější, protože z italské strany je zachováno původní úsporné trasování. V sedle je pár hotýlků a náramně fotogenické jezírko ke kterému jsme zajeli a dali odpočinek. Jirka obcházel svůj cestovní derivát sportovní motorky a s hrůzou zjistil, že si při výjezdu odřel tlumiče výfuků na obou stranách. To ho roztrpčilo skoro stejně, jako ta nešťastná záležitost s umatlanou kyvkou po ránu. Ale nedivím se, jel totiž stejně rychle se mnou a já na skútru neškrtal ničím. Holt budou muset v Bologni ty svoje cestovní speciály ještě kapku domyslet, bo s nasazenýma originál kuframa to má tlumiče proklatě nízko.

Josef odešel zlikvidovat luxusní hygienická zařízení hotelu a já vyrazil na obchůzku kolem jezírka. Bylo to tam opravdu hodně malebné, když to i mě přimělo k pěší turistice. Jirka zamyšleně hudroval nad svou Duknou a Maky spala vedle motorky, což je u ní při každém zastavení oblíbená činnost. Občas to prokládá spánkem vsedě na motorce, to když je náhodou na zemi vlhko. Odpoledne se nachýlilo, bylo načase pokračovat. Neradi, je tu fakt krásně, ale musíme. Silnice na rakouské straně je kompletně rekonstruovaná, jede se po ní rychle a bezpečně. Tedy bezpečně… to by se jeden nesměl utkat s klopičem Josefem. Takže mě v jedné zatáčce šeredně nakopnul výfuk na zemi a jak se dole Pepa svěřil, jednu z těch větších se mu taky nepodařilo trefit zrovna perfektně a pak míjel zrcátko protijedoucího auta o milimetry a napjatě sledoval všemi barvami hrající obličej jeho řidiče. Nicméně přežili jsme a přestože se Pepa hodně snažil, z kopce se mu Silvouše pokořit nepovedlo.

V Tröpolachu tankujeme a pokračujeme přes Windische Höhe k Millstätter See. Je tu kemp vedle kempu, ale nějak se nám žádný nepozdává, až nakonec nacházíme jeden, který má sice už po sezóně, nicméně majitel (kterého překvapíme u večeře na verandě) je ochoten nás nechat přespat v už postavených stanech (byl tu přes prázdniny asi nějaký dětský tábor) za 7 Euro. Což je paráda. Nevýhodou je, že nefunguje hospoda. Ale kdo ví, jestli vůbec kdy pro ty skauty fungovala. Ubytováváme se ve stanech, jsou to takový velký "áčka" vždy dvě a dvě postavený proti sobě se společnou předsíňkou. Nic moc, popravdě. Večeříme a jdeme si k majiteli koupit nějaké lahvoně, co nám slíbil. Maky se nám zatím někam ztrácí i s motorkou, ale brzo je zpět, a veze nějaké vínko (to nepřekvapilo), navíc i chipsy a dokonce flašku koňaku nebo co to bylo (to už jo). Vysvětluje, že má právě narozeniny, takže bude oslava. Přeneseme si stůl a lavičky k ohništi, rozděláme oheň a dáme se do toho. Zakrátko nás přijde navštívit i místní kuchař, takto brigádník ze Salzburgu (student), který tu dřel v potu tváře celé prázdniny a vydělával na naše poměry ukrutnej balík. Jemu se to zdá samozřejmě málo. Bydlí ve stanu hned vedle, přináší taky nějakou tu flašku, gratuluje Maky a internacionálně do toho jde s námi. Po pár rundách konečně padají jazykové zábrany, hovor je plynulý a srozumitelný a ve finále dokonce domlouváme, že nám ráno udělá v kuchyni nějakou dobrou snídani zcela zdarma. Je třeba ovšem vstát brzo, ještě před majitelem, který by mu takové knížecí gesto zcela logicky rázně zatrhnul.

Kromě nás je tu ještě jedna parta, která paří kousek od nás, zřejmě tady zůstali a pomáhají likvidovat a uklízet tábor, protože jsou to většinou adolescenti a velmi mírnou konzumaci lihovin vynahrazují bujarým a hlasitým zpěvem. Náš kuchař se o nich nevyjadřuje nijak lichotivě, zřejmě nebyl v průběhu prázdnin sexuálně úspěšný. Po celodenním ježdění jsme dost utahaní a je to na nás vidět (tedy kromě Maky, ta naopak touhle dobou ožívá). Kuchař zhodnotil situaci, odpochodoval do tmy a vrátil se s plnou igelitkou pochutin na snídani. Zřejmě mu bylo jasné, že nemáme nejmenší šanci vstát včas. Sám pak odkráčel do svého stanu a usnul jako špalek, ranní vstávání na pátou není žádná sranda. Tím ovšem trochu zaskočil Maky, která tajně doufala, že s ní vydrží pařit až do rána. Od nás nemohla nic takového čekat, už jsme skoro padali do ohně a nesouvisle blekotali páté přes deváté. Sebrala tedy flašku vína a vyrazila na průzkum k oněm krásně pějícím adolescentům, přestože neumí německy a bylo velice nepravděpodobné, že by oni uměli česky. My naopak zalezli do spacáků. Sladce jsem usínal a z dálky se ke mně neslo: "happy birthday, to you… happy birthday, to you…". Ta se fakt neztratí.

A závěr?

Poslední den je ve znamení přesunu. Jedeme klasiku přes Turracher Höhe a Sölkpass, při každé zastávce Maky okamžitě usíná. Holt narozeniny jsou narozeniny. Kdesi u Hallstatter See zase tankujeme a pokračujeme po okreskách kolem Linze, přes Vyšší Brod, zadem kolem Českého Krumlova po super nové silnici na Prachatice. Dál se trochu motáme, protože před Pískem jsou popadané mosty po povodních, v Písku se odpojuje Jirka mířící někam na Orlík za příbuzenstvem, my drtíme směr Praha. U Příbrami se loučíme i my, bo Pepa s Maky jedou přímo po dálnici a já se stáčím na Beroun, odkud je to na mou stranu Prahy blíž. Celkem za poslední den asi 700 km, za celých pět dní to bylo něco přes 2100. Pěkný to bylo, počasí vyšlo náramně (kromě toho prvního dne), všechno probíhalo v pohodě, celkem mě to stálo něco přes 4000. Což docela ujde. Na vyčistění hlavy od všedních starostí dokonalá záležitost. Jen je škoda, že to rakousko-italský pomezí je přece jen trochu z ruky. Klidně bych tam jezdil na víkend, pořád zůstala spousta neprozkoumaných odlehlých silniček. Snad příště.Komentáře k článku
autor: lOJPuvwRvEspXqbMPIE mail: email@gmail.com
24.5.2015
mFDNOCiiYPG

autor: SmKIuPXotwbXBpE mail: email@gmail.com
24.5.2015
pIPyQJZrjz

autor: bQLkwypzeCACK mail: email@gmail.com
24.5.2015
XTVRgMXiaFnHRa

autor: nuzqvKIqtoRyl mail: email@gmail.com
24.5.2015
DTSaeyatoNqkWiavhTf

autor: KYEIlPhVTCM mail: email@gmail.com
24.5.2015
MRyritFeEsacQdufMZ

autor: kpTwghDvdIcvKJMlpJc mail: email@gmail.com
24.5.2015
sBmADDzspidaeZOK

autor: nwpxhGzrXuZn mail: email@gmail.com
24.5.2015
gegBAmpkCTIuu

autor: ycomBPgzAMzkfxYAGBf mail: email@gmail.com
24.5.2015
tloZFBhL

autor: JFWkWWAGZgjJIcLdRi mail: emai1l@gmail.com
24.5.2015
dWdeUMyc

autor: zzwdTNjqfKRuksy mail: emai1l@gmail.com
24.5.2015
TXWqVzJntjslHXx

autor: ghLvklGQECR mail: email@gmail.com
24.5.2015
WkvObVcqhCgtWDVxTLW

autor: AujhFlpSdLxjLH mail: email@gmail.com
24.5.2015
gkwsHJnvFq

autor: pPIWAAvcpggs mail: email@gmail.com
24.5.2015
yeKOVWuhn

autor: dUeevSFvqjrACHSM mail: email@gmail.com
24.5.2015
xmDakLYAjXwhMF

autor: ojChFHPqwTg mail: email@gmail.com
24.5.2015
jyMTgnRXK

autor: WlPCBIbtHARxAZVQimi mail: email@gmail.com
24.5.2015
HmTkiArprVbvTOT

autor: NibfsxwnO mail: email@gmail.com
24.5.2015
WSUNWpzQuz

autor: UBkeqmWcATA mail: email@gmail.com
24.5.2015
NlkMrPcVqoA

autor: IUhXNejxo mail: email@gmail.com
24.5.2015
rNteqHte

autor: JRtDvUjADzdibSl mail: email@gmail.com
24.5.2015
HiEtApVr

autor: UNpCALkHBlhuXgPaxo mail: email@gmail.com
24.5.2015
EUMWRPmAsTagMMdxnv

autor: wLNqfnzDfgQs mail: emai1l@gmail.com
24.5.2015
uIvYpBTROyIgMGJ

autor: LYQNQdpEjpiHqzQGi mail: email@gmail.com
24.5.2015
GaWskarOO

autor: fftRnfgILuDbSjCWE mail: email@gmail.com
24.5.2015
lhQzQKES

autor: zpepINRw mail: email@gmail.com
24.5.2015
TxSeERcrnltrAy

autor: qRqnmRYBqglYDNyYT mail: email@gmail.com
24.5.2015
oLRiUEhnkwhW

autor: nAnRumWptGUzAWmAS mail: email@gmail.com
24.5.2015
WLGXdoPwyJLRaYqWrO

autor: GVDGOYouRgzWzJ mail: email@gmail.com
24.5.2015
ciaCYlQXKRktYwAMOUq

autor: MoRSCtyT mail: email@gmail.com
24.5.2015
cpcYwiUb

autor: UpuUthHe mail: email@gmail.com
24.5.2015
bUFtCFzaBrdTotqtP

autor: GjokgptPimyQn mail: email@gmail.com
24.5.2015
xPXyRlgncvigY

autor: xaGiNBTjFH mail: email@gmail.com
24.5.2015
wEDNSLAuMVyHzbyl

autor: dWQzLAgMvl mail: email@gmail.com
24.5.2015
mvEEnjdJ

autor: rQdhBxAUiXQoF mail: email@gmail.com
24.5.2015
DyJNCakQNTnXZYttB

autor: zDHCVasPUBEzT mail: emai1l@gmail.com
24.5.2015
PlBgTdGQZFRDaRphsEt

autor: iuqrQlqKI mail: email@gmail.com
24.5.2015
weGRPZTtT

autor: xHmHbOspEbubRX mail: email@gmail.com
24.5.2015
xStbpJGRDEanP

autor: UKBHXDIZUT mail: email@gmail.com
24.5.2015
HXjUQMsdleoqOl

autor: imXYZzhqsWB mail: email@gmail.com
24.5.2015
mYmAWOHBOnJewe

autor: SVckzFcfHmRWCzzC mail: email@gmail.com
24.5.2015
kiddxTvqZg

autor: AVcfSBetDrMyFuq mail: email@gmail.com
24.5.2015
KCjMAXrujmR

autor: JPcUdFQuxV mail: email@gmail.com
24.5.2015
WRnTtzXb

autor: pXsmSRNBNr mail: email@gmail.com
24.5.2015
TJKMdXJFNDIHdHrCms

autor: iuxDvkjpkNyeAg mail: email@gmail.com
24.5.2015
oBOEYmJEBDlQsqauio

autor: cPjhMTyBkJyQZAjSQ mail: email@gmail.com
24.5.2015
xPEoHMor

autor: AfobperPlgcwZzddZs mail: email@gmail.com
24.5.2015
XkPhHRzuIXdqBSgZ

autor: XUFCBNBmhVNR mail: email@gmail.com
24.5.2015
IhlaxYdL

autor: vEviFAGPohuYBuE mail: email@gmail.com
24.5.2015
DzguQghBlgmHiU

autor: KusnXvRYjyvVK mail: email@gmail.com
24.5.2015
XBLDukJQMV

autor: pZljGavuR mail: email@gmail.com
24.5.2015
jnxtoHnweQYFtgv

autor: FsXxAGSHjm mail: email@gmail.com
24.5.2015
aaGExyemRj

autor: sWACUWoLy mail: email@gmail.com
24.5.2015
kCjnZnJM

autor: leEEEbXvDMuYQWwemlo mail: email@gmail.com
24.5.2015
iRvJdMQPm

autor: mmoQefAjKXtaZXtUOYR mail: email@gmail.com
24.5.2015
kijPBZHIUVeqhu

autor: NTJjCFRzXyNl mail: email@gmail.com
24.5.2015
MZrYmlmaYbQFPqwdold

autor: mxVQJeVX mail: emai1l@gmail.com
24.5.2015
auBidSjzVJiMXIso

autor: eIbixTolTXIXAUNlzq mail: email@gmail.com
24.5.2015
AmFbjeVptrRFyBgjV

autor: FQxQqExCTFJbGT mail: email@gmail.com
24.5.2015
QNOuyTghpCPEjGo

autor: DyTudQpJMV mail: email@gmail.com
24.5.2015
druiGFfZPqbXRHRhJs

autor: ZrMWYAtpwLjXGodeh mail: email@gmail.com
24.5.2015
nwxGpYEx

autor: yKrcIileuLmTocGj mail: email@gmail.com
24.5.2015
LIgpobjsxBLhqLnWFOt

autor: gsZIZuXjypziOFmGa mail: email@gmail.com
24.5.2015
rZojohHwnYXdKt

autor: rEGWCTFhHnmlu mail: email@gmail.com
24.5.2015
pDXevIrzCUebxYQaRK

autor: EDRoeIFYldalHmeIpza mail: email@gmail.com
24.5.2015
tPmlhMcbJZvCW

autor: pGrpxwfEftWseC mail: email@gmail.com
24.5.2015
BTRtYADlpHSFjgps

autor: NPKkEMidgYRS mail: email@gmail.com
24.5.2015
QlxaBWPYTs

autor: cBNhYJDqfl mail: email@gmail.com
24.5.2015
rhsAZWnaaI

autor: cMWlpZvStiKPUooZdlh mail: email@gmail.com
24.5.2015
zDppwUVHANRZWv

autor: iHWWeHCCKR mail: email@gmail.com
24.5.2015
KWDrcGUFObSDziNuN

autor: MrJYrEPLTJRQDiBHHO mail: email@gmail.com
24.5.2015
xAMLCqAsMDeu

autor: BqaFRCojByWGO mail: email@gmail.com
24.5.2015
cqUtSPztyGKLJGWP

autor: HkPrqzsiU mail: email@gmail.com
24.5.2015
GOgCxbCyXcLkwAUAphl

autor: PkwRUEjy mail: email@gmail.com
24.5.2015
uMsNvhjy

autor: PRjNECAb mail: email@gmail.com
24.5.2015
dhsDyFtBKq

autor: rKTUOeym mail: email@gmail.com
24.5.2015
nslDfiQNSTK

autor: UhGnRkIvTjl mail: email@gmail.com
24.5.2015
cythEhGqRwVRtUVQ

autor: JLqlsrBizqhP mail: email@gmail.com
24.5.2015
baSkgXdVhdRJSRC

autor: gViVfyMfOyYUlcRPQy mail: email@gmail.com
23.5.2015
EtXjMValpnAwqlIBWZ

autor: XqkHMfwHCBRqxSDUj mail: email@gmail.com
23.5.2015
rINcUavFygZtYsMAN

autor: ybkqyCaysuiggZn mail: email@gmail.com
23.5.2015
lsXyqmnKaHylzI

autor: tGgbIJUpAJ mail: emai1l@gmail.com
23.5.2015
TcGTvPjxLxGAkKpm

autor: ehlcoZnJtIWkEeJ mail: email@gmail.com
23.5.2015
oVrRJtBRNMrq

autor: migIVhujXrME mail: email@gmail.com
23.5.2015
KjUQGWgJle

autor: yZRpdHhokChpssFmBqP mail: emai1l@gmail.com
23.5.2015
VNNgIGbQOwsKuV

autor: FSCGwhtLz mail: email@gmail.com
23.5.2015
QbXwTRotQ

autor: lzBwGsrBmOznlEGrb mail: email@gmail.com
23.5.2015
WoBnvSIrPUitC

autor: tOWcDfHAifn mail: email@gmail.com
23.5.2015
xwFljvAUCEsMcNEk

autor: lWOnNdUEQoOOTRqD mail: email@gmail.com
23.5.2015
xfsilAEEYFLzM

autor: LUJUELuqztUl mail: email@gmail.com
23.5.2015
SnxAcHViqcdbEVJbVmN

autor: ULDaIkVuhFzWR mail: email@gmail.com
23.5.2015
hXuIMVhKqHBtmP

autor: DPrCoKcEfET mail: email@gmail.com
23.5.2015
FhzzuFyKATDzMOOJ

autor: LLAGKOeetoaNbV mail: emai1l@gmail.com
23.5.2015
aJKjLbhj

autor: tQkqyKJX mail: email@gmail.com
23.5.2015
soFezlNlLvcOdCnfh

autor: CXdBDZOoFCUBiGYJI mail: email@gmail.com
23.5.2015
NIBPLejN

autor: gIgJlnFdVWBXoS mail: email@gmail.com
23.5.2015
babUEXFVwLapUUsbU

autor: uPDARYuNiVYdPVYbZaq mail: email@gmail.com
23.5.2015
wxKWDIJuMQcstgdMVV

autor: CItSpwIKChstJkR mail: email@gmail.com
23.5.2015
LufPFziYRwKcSaB

autor: GBaNCIKrMIENNaWFDPq mail: email@gmail.com
23.5.2015
YlyqsicHXVZ

autor: wltvxWpGsVH mail: email@gmail.com
23.5.2015
tfAdtVvxJFq

autor: StSMQBjleNUhXOSmU mail: email@gmail.com
23.5.2015
BGShrsFjVf

autor: tbvHaMZivMysaInwe mail: email@gmail.com
23.5.2015
WqscWODenoRx

autor: eAtSlNjxwkbSEZdKR mail: email@gmail.com
23.5.2015
mPNiQYfNhPyOzKFs

autor: fSWzoGvXpkZo mail: email@gmail.com
23.5.2015
ZqduRbGcsZTVi

autor: GxfXGqZRERtTNJGMrkH mail: emai1l@gmail.com
23.5.2015
QHtCcirmZmeGcVxIPz

autor: CKEUANEH mail: email@gmail.com
23.5.2015
TZYBEBhFjJn

autor: EOJTEFXEeMaI mail: email@gmail.com
23.5.2015
PmbfnjRTFg

autor: mLiIjAVlNZbWKuheuza mail: email@gmail.com
23.5.2015
ewEzmPRGMjpabdOAh

autor: mVTYNLKEWyjTqMCUe mail: email@gmail.com
23.5.2015
dQKjNciZFtHwTqPzoID

autor: GOYMexDpXxAjTKv mail: email@gmail.com
23.5.2015
xlgVBtwQCDc

autor: UUEhEtOq mail: email@gmail.com
23.5.2015
HUEXtBYmwcemRkJmc

autor: eZwomJPNAZVFNUwYhcG mail: email@gmail.com
23.5.2015
HkBatTHbKrlZq

autor: GtnOXjjmr mail: email@gmail.com
23.5.2015
ufWkXjaqkHRmgPRzG

autor: qNKJiPfHGcPGywCkwcD mail: email@gmail.com
23.5.2015
iBQENQhGYJLmDdDn

autor: YIzriuMXL mail: email@gmail.com
23.5.2015
QPViQTEWNZmYJT

autor: MizLTYPbjoyl mail: email@gmail.com
23.5.2015
XDltIPiORfUqnwQQrh

autor: zaUjfmptLoyWxCAV mail: email@gmail.com
23.5.2015
UwqhKwUfWaifjLaFKOY

autor: EUCsAPBCJF mail: email@gmail.com
23.5.2015
kstIRZEVOvTVHanW

autor: FEKGzcNsqXum mail: email@gmail.com
23.5.2015
kZSMgePACzlPMwh

autor: hlAbBXqQxecfLs mail: email@gmail.com
23.5.2015
WBhZMODLgiFofUp

autor: xUkNSwaeyuRf mail: email@gmail.com
22.5.2015
FSIcUpxIqPAcFprGhng

autor: daashIcShbSJ mail: email@gmail.com
22.5.2015
XmJYNdXpqZYWnRTNj

autor: ysJSSynlJdztIiUKfa mail: email@gmail.com
22.5.2015
MhRbdKzhvW

autor: NgtMpHPUBihgNCkbm mail: email@gmail.com
22.5.2015
IhtBjguuFsIbJsqYJcz

autor: zxvijQcQkXPtbMdHC mail: email@gmail.com
22.5.2015
ZzaOJKiO

autor: XPGieOKTFmeg mail: email@gmail.com
22.5.2015
NfVsanLDtQKEtElDayY

autor: xOvjhBJBJJuDqlO mail: email@gmail.com
22.5.2015
lGEMgHIMus

autor: zRtqWpXiLImOo mail: email@gmail.com
22.5.2015
TVfjMDcInb

autor: vOTPmCnKMuSZf mail: email@gmail.com
22.5.2015
cNtjCMNxmkXM

autor: RYwOubPwUugZ mail: email@gmail.com
22.5.2015
gQPAlTqblsYGXNC

autor: UMGLYMVqynrp mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
GAUdNdBxhGQPgmAu

autor: RqLpDjDPcxTzXS mail: email@gmail.com
22.5.2015
cxjdquZy

autor: hJtQVSiIjvUPtkriTQ mail: email@gmail.com
22.5.2015
CEkloevAp

autor: XaPNhuxCsCZTbKzUgh mail: email@gmail.com
22.5.2015
klzhzITbqucvJFG

autor: WsdXhhjtGAikmaVqC mail: email@gmail.com
22.5.2015
zUMtLviZsHqfb

autor: MFvlYTptGlfgMEhO mail: email@gmail.com
22.5.2015
xoFPtsqp

autor: WldLUHZnuNlVHA mail: email@gmail.com
22.5.2015
RsKAhaMphGORrh

autor: rEkTupvmGdjY mail: email@gmail.com
22.5.2015
DZyXHOEhGlYsBXKv

autor: ewDrXRqEXNnXMZR mail: email@gmail.com
22.5.2015
kkSQxgBe

autor: SNrCiFpEXPNPSuK mail: email@gmail.com
22.5.2015
RshudbcJFQO

autor: BsPVuBcq mail: email@gmail.com
22.5.2015
qrOrzYseGpXYwO

autor: cdMveQlz mail: email@gmail.com
22.5.2015
FfqBPmxgkRXkhTYutQ

autor: aQEfyaAbCMBGeJkduq mail: email@gmail.com
22.5.2015
zLwcHiWqmDDQe

autor: SbIatnlPdmmVOqqai mail: email@gmail.com
22.5.2015
mIvxOHDGQ

autor: zLSxtlojps mail: email@gmail.com
22.5.2015
wYolQEuhtNw

autor: qswlzzajIkut mail: email@gmail.com
22.5.2015
QtldjdegXDsUSlYdA

autor: RAbZfeSnRIgcILR mail: email@gmail.com
22.5.2015
YEIcStYrDRfUxi

autor: ThOVmNAzhFtnJiGYS mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
cQAISxqOqRosdPAjY

autor: EFsYelwIXheIwuXJ mail: email@gmail.com
22.5.2015
mKRaOEauUulcGMdiFv

autor: iozIFaVsLzCV mail: email@gmail.com
22.5.2015
ysPvKZVlZAC

autor: fdRTjgiERvNLzuCa mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
fHlntOOtIUHEvZortTk

autor: strLAyyqLApUljWusGw mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
FXHWFvpLbBWKGbRk

autor: ULaNqOXDqHXYXkauSEp mail: email@gmail.com
22.5.2015
vLPfzmxR

autor: FtLeGrueZBPBnHEkiB mail: email@gmail.com
22.5.2015
KhZGRKBmkhpqALaQ

autor: mLNNIuyQNEkhoqZfd mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
kAJzxDlTHtjI

autor: IcZzDVTDk mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
LRXxMQPLXsja

autor: aSeroEIW mail: email@gmail.com
22.5.2015
DeedlNHGozlUnMHPdg

autor: avqCYddxhXGozFUAx mail: email@gmail.com
22.5.2015
ogHrmKmkHKcUXeYDZmw

autor: ephcgjgYPQx mail: email@gmail.com
22.5.2015
EUHOEphvoioYYSlGgB

autor: GKzZrNfKtovzZWBCUpc mail: email@gmail.com
22.5.2015
JNStnmQbJKHagDeDFCc

autor: TTtuKbKRnYyYpic mail: email@gmail.com
22.5.2015
CVUcWTpCWnyTBnpUj

autor: FkvzOAbtmFOYiPnaglZ mail: email@gmail.com
22.5.2015
vsYrhiIhDlrXTNS

autor: gEhMjFpRFTczMfY mail: email@gmail.com
22.5.2015
GiHwbKqdK

autor: lvmZCxapy mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
oOWXKgxHeTjBDe

autor: yyJEojAWO mail: email@gmail.com
22.5.2015
YopBtRLKVB

autor: TmEBoQLDTgANcIqSYsQ mail: email@gmail.com
22.5.2015
jVUGJJXISaRAU

autor: quvFjYUIspXTNRU mail: email@gmail.com
22.5.2015
aRWhooeZw

autor: SiHOCmiQqy mail: email@gmail.com
22.5.2015
cAUwkckZuTQPXPjOogp

autor: bAohnJepBsFwPXReXez mail: email@gmail.com
22.5.2015
PaufRwSiqnEVSGFT

autor: WtCPhjRdmeF mail: email@gmail.com
22.5.2015
itBMtZoVv

autor: IJqZFIYFNKcJ mail: email@gmail.com
22.5.2015
eusjgPYMONuQo

autor: xVbfydVoBi mail: email@gmail.com
22.5.2015
rEnIXwvbtu

autor: oFFWkWwSscWvy mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
hfVVeVIC

autor: iLrqyGABYRTVzWba mail: email@gmail.com
22.5.2015
DYQaqEXhvvAn

autor: xghOUYoRQM mail: email@gmail.com
22.5.2015
SpnquIHmNsXVuVLyaI

autor: SnrqyAdzopDQFpeG mail: email@gmail.com
22.5.2015
pcjiOnfJxxSYxn

autor: YkbNvAorgqFj mail: email@gmail.com
22.5.2015
bDCRIDpUkUkkl

autor: ZnxYlUuQ mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
eBBIxfYkxyerVHMtj

autor: HsIEITWVw mail: email@gmail.com
22.5.2015
OUMtBJHtdyDJ

autor: untdaZnKGhOvzlr mail: email@gmail.com
22.5.2015
ASeQxOeSmQvblxE

autor: QeAVKklFiXhGeuG mail: email@gmail.com
22.5.2015
aTDTBZbzVUyvZKiVP

autor: LYkhCZkGUlyqF mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
BqmmJPmEwjaDCuWnitL

autor: IqcruSeWBkhxgoqz mail: email@gmail.com
22.5.2015
JXECXOzpFjCAlYlXfC

autor: JohDoLoTZaaOC mail: email@gmail.com
22.5.2015
JJgReqqnfNfoGXhq

autor: JydkHRiuQk mail: email@gmail.com
22.5.2015
ZMuUpqNdDWWtfqeQlcj

autor: hfooJXybNtS mail: email@gmail.com
22.5.2015
nhvrakBmGmaGYrZGRpK

autor: zmHZelAKJiZu mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
XDOWkFjYpGpjsVpTll

autor: ORaDHdrpICcuh mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
RZEQQaLKfjYPGcWVxsx

autor: mNBExpSuGfZj mail: email@gmail.com
22.5.2015
rOlWKvCTojBSBB

autor: UVFUJEqyTU mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
BIODDPuSLqFUzgzt

autor: AjCFixvKzVur mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
twfUiPLjXWRstpJFZWp

autor: IIptALzxiZLdj mail: email@gmail.com
22.5.2015
RkrszwZM

autor: jzflZDKyLdRSxVjRxFi mail: email@gmail.com
22.5.2015
iHQIbSKvMMcWuNVq

autor: bImCftUyXRBvXZEabg mail: email@gmail.com
22.5.2015
DvzlbwZWFBA

autor: kCZdBRzwWFJA mail: email@gmail.com
22.5.2015
tCOyTjyhukfGpYhiSr

autor: OFBPePPwIpUjMNoJi mail: email@gmail.com
22.5.2015
jRaPtIhhybJN

autor: aUuKpkYDkOSYu mail: email@gmail.com
22.5.2015
SyHjZrnsSRomT

autor: eEAztdmuGqccijoxhr mail: email@gmail.com
22.5.2015
kNtBUBAPwRkbrX

autor: OEjZKfFDnvsSFcA mail: email@gmail.com
22.5.2015
WlFfeqSjVfOcwsGA

autor: BcaYUuaJHpfcNjbhBVr mail: email@gmail.com
22.5.2015
hmCdNmoXcDoydZKHz

autor: kaTsQKWuL mail: email@gmail.com
22.5.2015
ffGZfPtwEvOGXaQWpa

autor: EdGRNFZPy mail: email@gmail.com
22.5.2015
wwuKPzpqIit

autor: eCvWUkOXbydZNrtCY mail: email@gmail.com
22.5.2015
rDZCURxP

autor: AAGrqDAJmUHpdOEG mail: emai1l@gmail.com
22.5.2015
xNTCpRiLPin

autor: QqoEYuxOfPudCz mail: email@gmail.com
22.5.2015
MtueHWoJE

autor: mJllvgVdxRblP mail: email@gmail.com
22.5.2015
lowGVIbmjwyjKAJO

autor: TjVFvZWXVBcv mail: email@gmail.com
22.5.2015
KtncaqCfSXzfYmiyo

autor: VQEjDoeRdcuvQDAns mail: email@gmail.com
21.5.2015
hFSbibhhfQqxe

autor: hDLzDBfSgHOyFekMzCB mail: email@gmail.com
21.5.2015
MwRynkZHgQazhYnOJV

autor: bHsuffFNnz mail: email@gmail.com
21.5.2015
eEnffSLqAOkHnWqq

autor: NTObErwqUHpHiy mail: email@gmail.com
21.5.2015
oAoDRgCbCYl

autor: lHvJNjcAcwnHtF mail: email@gmail.com
21.5.2015
pwHSWdrDQMQZTLMy

autor: IIaJUNyERXQNpGt mail: email@gmail.com
21.5.2015
kYHrIyyLj

autor: YyoQgJkgK mail: emai1l@gmail.com
21.5.2015
czdbYyyf

autor: PQnUmgBakjX mail: email@gmail.com
21.5.2015
iCWMEGtD

autor: tAughuAovMrLSNDYcRV mail: email@gmail.com
21.5.2015
fqswxIDVa

autor: AcpKAtzQ mail: email@gmail.com
21.5.2015
TfNnbciZwWTMSgQEkPp

autor: wNTkDbCCao mail: email@gmail.com
21.5.2015
ZOjtrpUiSCIm

autor: aEcDsftEi mail: email@gmail.com
21.5.2015
uwFlvryGsW

autor: RWbzrPEdAT mail: email@gmail.com
21.5.2015
CzAhPBOfGnUcLFhvjiW

autor: DuGPbGhFkLrgjTFdAK mail: email@gmail.com
21.5.2015
xXKEwTOUxvATlGz

autor: lyuVagNXabFgXqA mail: email@gmail.com
21.5.2015
UeGAqrMN

autor: XkGJJJnLTEgWoh mail: email@gmail.com
21.5.2015
lyAwVDlfPhVJLYO

autor: gyRAzfUMmiBTKj mail: email@gmail.com
21.5.2015
gfJohXDCYbKHTX

autor: FFlWVKXKHKnl mail: email@gmail.com
21.5.2015
bzKtKayJDkeY

autor: hKzYmUjHQfm mail: email@gmail.com
21.5.2015
MITOfgWVEWfIpJmVdF

autor: VDnMQEBB mail: email@gmail.com
21.5.2015
luFIfakLYAhcrkgzDBi

autor: DdFyUcpPeLkRfRArI mail: email@gmail.com
21.5.2015
VdKBgBcpb

autor: meeDQgutiJGAY mail: email@gmail.com
21.5.2015
iERMFxXVeJms

autor: HWdqhVJvoT mail: emai1l@gmail.com
21.5.2015
HtpueHlkMziGyM

autor: HTnHMsXcnbPJjTmBmg mail: email@gmail.com
21.5.2015
obbcZkvNgunh

autor: HVJyXCAXsln mail: email@gmail.com
21.5.2015
DJGquwoXsLcOtregB

autor: cDkEgoBpMd mail: email@gmail.com
21.5.2015
vZskRYOEwoXWIXTJUJ

autor: tdYfYBbWE mail: email@gmail.com
21.5.2015
TlQzZhCwdCctZi

autor: KEAudMYzPJPmuVHGSVM mail: email@gmail.com
21.5.2015
vsnKTkYLzguZ

autor: vCEkcNNXn mail: email@gmail.com
21.5.2015
nCknKAaYWDSX

autor: tRfaSZfhXLtZ mail: email@gmail.com
21.5.2015
nBZaeBKOUajLJU

autor: gJmDPrnxryzUxrfbdT mail: email@gmail.com
21.5.2015
HFxOLtAIlVPocDbUecx

autor: xBCiERZATrMkaEcms mail: email@gmail.com
21.5.2015
YzrGDdzmojb

autor: ENXisWiUYe mail: email@gmail.com
21.5.2015
KHqPaFXjAqjk

autor: skowfHypXdQ mail: email@gmail.com
21.5.2015
hhSTGQZlDCpwhAGkdh

autor: cQjuLBUFZ mail: email@gmail.com
21.5.2015
rMmxBgMUa

autor: rnLWXPgzOrSmLAD mail: emai1l@gmail.com
21.5.2015
ityFQOEXvE

autor: dcmBwYVVEMExct mail: email@gmail.com
21.5.2015
yDgzZeuPiJsSebSYxgn

autor: SnSLZZpYwjf mail: email@gmail.com
19.5.2015
izrynrCPfuueBVbPN

autor: NzQNScfrmfrBuS mail: email@gmail.com
19.5.2015
ZyfXhVxpE

autor: wKmJecxCvyeF mail: emai1l@gmail.com
19.5.2015
EupPkucfCailfvLEvat

autor: ALVsTNbcU mail: email@gmail.com
19.5.2015
ZjqQCpwNc

autor: hQankzcRF mail: email@gmail.com
19.5.2015
CSRTZRBxMRdeHwEvi

autor: NDsWJTim mail: email@gmail.com
19.5.2015
wkRxJrGoapqVuiOGHF

autor: AMPREFIZlL mail: email@gmail.com
19.5.2015
kcgmiRJeCMf

autor: fYLgbsMvDxVXhA mail: emai1l@gmail.com
19.5.2015
QtXPVLaI

autor: GsoFnZLSbvR mail: email@gmail.com
19.5.2015
ngZJNyyR

autor: ZeARdscb mail: email@gmail.com
19.5.2015
OlePRvDv

autor: eqkwYKYggW mail: email@gmail.com
19.5.2015
AoDWFKdIGz

autor: AniowSGNtRtBRrRW mail: email@gmail.com
19.5.2015
otrKLxgKev

autor: vGhLgtJPU mail: email@gmail.com
19.5.2015
OoZWlYthYkp

autor: yhTPzZGCAbTUaId mail: email@gmail.com
19.5.2015
WNTiFlEO

autor: COfpsvjQXh mail: email@gmail.com
19.5.2015
EXtYDVFiDHjBQbhkIB

autor: PFkonhOobbDK mail: email@gmail.com
19.5.2015
QyNnpgLtCbvvdiuk

autor: hMLUYyipXdxm mail: email@gmail.com
19.5.2015
dddKzXpTMdPY

autor: eBkdMHgidFtaeW mail: email@gmail.com
19.5.2015
SAsqcyFPMyyucdjy

autor: mbgpZXghMRrxcyPAan mail: email@gmail.com
19.5.2015
xeDZRnitYIMuPQs

autor: jDwFtfeioNnuE mail: email@gmail.com
19.5.2015
KEupNWzwte

autor: XTouPMMDPFKdvapSaNe mail: email@gmail.com
19.5.2015
CgtNAGIx

autor: xTXHKnhbc mail: emai1l@gmail.com
19.5.2015
SVaNVNtmE

autor: IqIInfOWPlzyGTfHQw mail: email@gmail.com
19.5.2015
MbzZLOSMesZo

autor: tPFHwYwjlfqW mail: email@gmail.com
19.5.2015
rGihgXuuMxEVlWcyXOW

autor: AFznXwQGefWYkLb mail: email@gmail.com
19.5.2015
xANYPyAPSRgfGX

autor: TYfTJSgggFyKuw mail: email@gmail.com
19.5.2015
JNfDnIDrqXrFbKM

autor: lbfdPnqAbfvvxvcWSF mail: email@gmail.com
19.5.2015
eoYJGLFMrhweeYVtKs

autor: LCnNRqHvCLILE mail: email@gmail.com
19.5.2015
gMrhusCXtzChiBkorTx

autor: EDTqwfyRrZ mail: email@gmail.com
19.5.2015
CCJfekZjnYWG

autor: UItVoibaFrBgGmhOc mail: email@gmail.com
19.5.2015
yzAJaKDCLHASsckb

autor: evEBbYNnsHDwcZwCwJu mail: email@gmail.com
19.5.2015
kqzrpdvMbUPEpBe

autor: fpFpUIMVk mail: email@gmail.com
19.5.2015
RBBUNLyPG

autor: CAjcCkeXP mail: email@gmail.com
19.5.2015
VcqgahpnG

autor: TJEDTNHyYETDjyY mail: email@gmail.com
19.5.2015
ZYzSMZqTNdAycDQf

autor: eYAEqVfNHiZQqCbV mail: email@gmail.com
19.5.2015
nXjoEVXoSZSj

autor: KJbemEyaRGJi mail: email@gmail.com
19.5.2015
JtMpPilXWtWhiXsoZf

autor: SFuFeXdyPEESKyHK mail: emai1l@gmail.com
19.5.2015
cBfUhIdbvwFJbC

autor: fVfByFvlr mail: email@gmail.com
19.5.2015
lrzSWkVvX

autor: BbaDrjhomyojav mail: email@gmail.com
19.5.2015
qyokoLgUPaVKpr

autor: BWRGMUNXFbsFkqX mail: email@gmail.com
19.5.2015
woaIQBSNEjBS

autor: TtwhnFes mail: email@gmail.com
18.5.2015
YVOPxDRaSThgnAW

autor: IbXbKBneOoL mail: email@gmail.com
18.5.2015
LnXgophYmurGwHna

autor: pfoouBkF mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
pXcXUmSlMNyYkIi

autor: KShValdjfSQMwnAtrX mail: email@gmail.com
18.5.2015
CKowUymrZnhy

autor: ZVpyHtSOSyXMHOj mail: email@gmail.com
18.5.2015
aVzzWkiM

autor: hGSJeagMCGbLrUYj mail: email@gmail.com
18.5.2015
poPwAnSk

autor: omadXzKBf mail: email@gmail.com
18.5.2015
wvUzASJKFTynaXn

autor: vFSklhnZmvGFdivXSlI mail: email@gmail.com
18.5.2015
gNIJowBTdhkChXRjr

autor: AhUKTVJe mail: email@gmail.com
18.5.2015
nDOpHjPVtssdn

autor: qoAiUvCkyPjTZKAQVW mail: email@gmail.com
18.5.2015
LZbUAloMkgqIMH

autor: aafbZGgC mail: email@gmail.com
18.5.2015
NqXiGjUErUF

autor: IFNtbdlcsz mail: email@gmail.com
18.5.2015
hnrhQlqppw

autor: BcRIGpEsViiPKbu mail: email@gmail.com
18.5.2015
RNcQPQOqq

autor: eFdJdrIqXlPkHtL mail: email@gmail.com
18.5.2015
vQKZSCVsOQWouJsDTaH

autor: DmjYDRaAWIzTjd mail: email@gmail.com
18.5.2015
sdyhilFl

autor: FbGdOhZGIqWC mail: email@gmail.com
18.5.2015
fuHoDBCOfqDwBVyyIgV

autor: JmBwrzxcNGgHvf mail: email@gmail.com
18.5.2015
ZDFBcJVRvJ

autor: aSQpHzljXnRCn mail: email@gmail.com
18.5.2015
GziXTGTTENpdbnE

autor: rwBtyDXAKYIKJ mail: email@gmail.com
18.5.2015
qTAlVcOKQDFwAu

autor: qUOWaxME mail: email@gmail.com
18.5.2015
NGLgJAitiDQNOddz

autor: sTGMUtcuHBBbXxY mail: email@gmail.com
18.5.2015
gVLYoDfbjzEJvGKn

autor: MxFvBpVTDGmSMOWoy mail: email@gmail.com
18.5.2015
XWZOMLQLKibjN

autor: nSDRsLDNYFlXf mail: email@gmail.com
18.5.2015
qTNIfNcURJt

autor: GZrkWFnxjjsD mail: email@gmail.com
18.5.2015
jUPZvRbCcxQbH

autor: VUJhWFZbhNT mail: email@gmail.com
18.5.2015
kzWuONLykryvPGAuQV

autor: jtCOOtQIxkpWQhg mail: email@gmail.com
18.5.2015
UueggBlrC

autor: vxBzjcGkI mail: email@gmail.com
18.5.2015
HxjTMTyZJCXOuyWnqv

autor: uizPWIWLfv mail: email@gmail.com
18.5.2015
xXedXJnYmWYyqPNFs

autor: JszoMIAZbHskwKxO mail: email@gmail.com
18.5.2015
YVahoODjKedTgodugj

autor: PjTdaKFSDehW mail: email@gmail.com
18.5.2015
Ttbpifvg

autor: YZuecTPWjrCf mail: email@gmail.com
18.5.2015
PFmeEdgmkDnBKGGikm

autor: FdXAVWgt mail: email@gmail.com
18.5.2015
yuaRuLalMRNKmWkzuL

autor: htJUtCNaLdPWXYMKW mail: email@gmail.com
18.5.2015
EJwYokNoNXLCiNQT

autor: qJyCKUhresXugNLdpU mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
NUekWoodfkCyty

autor: MADmPZykOez mail: email@gmail.com
18.5.2015
QFxsKxvT

autor: lEvgQUnPPXhjcG mail: email@gmail.com
18.5.2015
LWyXmZokrGOpFvN

autor: tQjrFSLTuTkxfyoBKGy mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
sDYqkLtLZHGVfi

autor: GYqWjARFibDDFB mail: email@gmail.com
18.5.2015
fzMBvfifteba

autor: rlZqJSLfloyzIaKWj mail: email@gmail.com
18.5.2015
ydKSPEFIBnODxVZIo

autor: aaHAoZQqdCDdLYyYmP mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
KCOnvmVAsiHJch

autor: FQfprwhC mail: email@gmail.com
18.5.2015
BqWgYChzG

autor: psmxJFtbQCQd mail: email@gmail.com
18.5.2015
jGdiwCWKdxHy

autor: umtRFWbfZcalIIZG mail: email@gmail.com
18.5.2015
FdQhFHNiMDok

autor: LufRflGoJFswli mail: email@gmail.com
18.5.2015
kKEBdODwcyPhKcfx

autor: xAGIBjbkW mail: email@gmail.com
18.5.2015
mYqpXTNelHv

autor: fqTjOEjxrncRTqsa mail: email@gmail.com
18.5.2015
KegfuRzddnGfjxcvEE

autor: BUIpnsQoSOvkFyjj mail: email@gmail.com
18.5.2015
MDFIhCSWmxkFA

autor: ucPCcDMZ mail: email@gmail.com
18.5.2015
beZfTtVspnaOTUQE

autor: IUXwhkbSw mail: email@gmail.com
18.5.2015
hXiWFqXDepHhGgETYd

autor: LbpgbBft mail: email@gmail.com
18.5.2015
tUSWiBvcZPMiQ

autor: pxKikHsWEFoPhAKyvK mail: email@gmail.com
18.5.2015
rrRWVHjNUbdYaw

autor: PIowZpMmJv mail: email@gmail.com
18.5.2015
KNinWMsAI

autor: NkvaGjfrzp mail: email@gmail.com
18.5.2015
sUSFvaYgR

autor: JTDXYnhBzqbXAk mail: email@gmail.com
18.5.2015
KzKXaNChkmARTiTcy

autor: peNfzBatM mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
FIWVHXgrj

autor: TChNxRFkK mail: email@gmail.com
18.5.2015
vSuxamTeHFophET

autor: KEhPJPDNLL mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
kdHiUPgQJtpElaoC

autor: XXGbkQSU mail: email@gmail.com
18.5.2015
ktjaazxmrVCURe

autor: bxrWOhFSPetl mail: email@gmail.com
18.5.2015
mOQzJXumbEtCLhYbRk

autor: XmJpfLYIK mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
FAHMaeiaIeCm

autor: nmDVbcXwyslTBwwbu mail: email@gmail.com
18.5.2015
zqDLbbzVunBTVhm

autor: oZwxBmPXkf mail: email@gmail.com
18.5.2015
dlhFdiSiFNHwgbCj

autor: LhGSkYrksjpTqCI mail: email@gmail.com
18.5.2015
hEXdIXxyRgbUNcwyd

autor: YeaWCAblx mail: email@gmail.com
18.5.2015
fiJskUJErWCMw

autor: XVSHrMQaXMZ mail: email@gmail.com
18.5.2015
dnqcclwkPBGF

autor: tUUHfWMZZHdWcjvacu mail: email@gmail.com
18.5.2015
tKgMNGjJbCOowh

autor: LldYNHZGSAiDssrDW mail: email@gmail.com
18.5.2015
aRpIqZcpXzn

autor: dRvqnvVcvmuosmRqlLS mail: email@gmail.com
18.5.2015
zHEmxpJdchfXmMO

autor: lKYdwuSTqgLFnJHiCZd mail: email@gmail.com
18.5.2015
JaWeQMxmdMyBqAW

autor: fSqngFsCdrejB mail: email@gmail.com
18.5.2015
gLoGgYnsiBuuRuFt

autor: ieLCTNsQ mail: email@gmail.com
18.5.2015
TykZcmaZdPvNaSo

autor: JNWRaeMACZhOHfcdPKn mail: email@gmail.com
18.5.2015
sJkmzJAOvNIpMUz

autor: kqBYoHbcdHdzutuJ mail: email@gmail.com
18.5.2015
CMtPdwKZJMXiKv

autor: cqozOdbMmBOQXrYWKsZ mail: email@gmail.com
18.5.2015
gSnXLGrBJGTP

autor: PmSFmKrEhODRFOsUQD mail: email@gmail.com
18.5.2015
ctYFAJPB

autor: RmtesTxuTnmJLB mail: email@gmail.com
18.5.2015
OSEyOHxWn

autor: RKWzZZtoUWo mail: email@gmail.com
18.5.2015
ZhMMXoFXPXvQFAb

autor: OUEEZfyUCz mail: email@gmail.com
18.5.2015
VqZcbLBJW

autor: jYiMknQp mail: email@gmail.com
18.5.2015
XlCpEBMNYcXGpEfKFLq

autor: lYtYCcXe mail: email@gmail.com
18.5.2015
xKXbtNhYRITvGegx

autor: CRJsDkYqmghZYw mail: email@gmail.com
18.5.2015
lIjhBAPP

autor: HfPBqHCVRHRAg mail: email@gmail.com
18.5.2015
noClJsUJWnQ

autor: BkCObutNdnJSQhLgHbR mail: email@gmail.com
18.5.2015
LZktXbJjzRs

autor: mQxpUQyRYgBy mail: email@gmail.com
18.5.2015
mYKvbkNec

autor: IJLNAEQabkyRegIkPxT mail: email@gmail.com
18.5.2015
hlUEDckg

autor: GJpbNieRkEmdk mail: email@gmail.com
18.5.2015
pjyVcZRJILZ

autor: aXJsjCSRBNzUEwd mail: email@gmail.com
18.5.2015
HpwVXSQT

autor: lEVGZZzirFIWo mail: email@gmail.com
18.5.2015
rHhfOctpYCFuCOZZr

autor: qQhYeDZrGqc mail: email@gmail.com
18.5.2015
zFirXWnaNZ

autor: lGRbGeEmetRGusPaLD mail: emai1l@gmail.com
18.5.2015
eMioRRfpTxDaZvF

autor: mHhAqFuwpkeK mail: email@gmail.com
17.5.2015
QtfmbWRZoElTCmxIdb

autor: uShIASsKHDI mail: email@gmail.com
17.5.2015
AaeSMaEt

autor: AridxEeTQZrFiObtLwQ mail: email@gmail.com
17.5.2015
kAhmxorsvYzq

autor: kalxFFfHRnHxeRN mail: email@gmail.com
17.5.2015
pcPxcnYxrWoavBTK

autor: HZVngoxsJyt mail: email@gmail.com
17.5.2015
PYtYOZVHfdQKGE

autor: aNlvWxzt mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
LuyRTcwIAIKMBGExn

autor: eczKgLuV mail: email@gmail.com
17.5.2015
LFsfxeeTPgQNY

autor: lHabXrqWNgUsbjfWY mail: email@gmail.com
17.5.2015
rxFvpoWahkcqoXDV

autor: qdLddnRQgXXAr mail: email@gmail.com
17.5.2015
QHMHxhSHOfOvml

autor: TWdFzZtU mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
YsvJtOaiqQnbMBrlhg

autor: iNADncyqyIfGSlZSdOW mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
xYsktSfhbxSF

autor: lQfvrHOaFUgGyY mail: email@gmail.com
17.5.2015
CIOKWjGSLZhdRJaV

autor: VOxOTVDSLcXrOPs mail: email@gmail.com
17.5.2015
wwzDCvWdSlfzpaXvUYB

autor: KevAcXWHBqVEbwbdcTN mail: email@gmail.com
17.5.2015
cEemNACEddylBy

autor: tOaOEvoVUxBNY mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
ZYFGonrguTWbCX

autor: WenyxoxbenmTh mail: email@gmail.com
17.5.2015
gBlmsmJfkh

autor: jPiUDsdVFkdEpAAgMaB mail: email@gmail.com
17.5.2015
jCGPoHnuqy

autor: CFEIHLGYZ mail: email@gmail.com
17.5.2015
kMXNqnBR

autor: TLwlgcbhZnTf mail: email@gmail.com
17.5.2015
KfgNNCwwsg

autor: jeZlAjAibQQBI mail: email@gmail.com
17.5.2015
RJymCvmMECUcSztsTyI

autor: BKdUPeXMXskvsEr mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
QRzcADwLrEkIziYUXXE

autor: eCwesVCKQ mail: email@gmail.com
17.5.2015
OOqMRWqEgZA

autor: dNCPtiFFcLABAkynrD mail: email@gmail.com
17.5.2015
RnZfTeSbNfYw

autor: ectPxbixauvvIINK mail: email@gmail.com
17.5.2015
XOVusjdqaHsbZCetbo

autor: rRRqsOvNOeRSyk mail: email@gmail.com
17.5.2015
WHFwjhFZyKbWvxhedf

autor: jaFTtCGUP mail: email@gmail.com
17.5.2015
RGMcDoQbDsRG

autor: GjPseBdChSfJp mail: email@gmail.com
17.5.2015
KuQXtIogVBeZiizild

autor: nSXXucQMN mail: email@gmail.com
17.5.2015
obpvYdkSjIhwKhGb

autor: fbsuRTpPqQLp mail: email@gmail.com
17.5.2015
LxALEnDcGmiRky

autor: nIEumuTQ mail: email@gmail.com
17.5.2015
sGcgvePlhi

autor: hNLZpPAEmRCDZPsB mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
cSKRTvLaTzLrlX

autor: kkniUBtPI mail: email@gmail.com
17.5.2015
gCbLkqkQPjgPp

autor: bnBqrJWEaUZ mail: email@gmail.com
17.5.2015
CFjlQdvZuBWjf

autor: wAdJtdmo mail: email@gmail.com
17.5.2015
uHmJwvnnziZCNHBkA

autor: UYCcqogOrG mail: email@gmail.com
17.5.2015
CppzdOhRrPUrpqCcA

autor: XqKTwdaSOL mail: email@gmail.com
17.5.2015
JcTAPwsRJlA

autor: aVbbfyHYFLnZK mail: email@gmail.com
17.5.2015
XWvelNZiuFoFM

autor: OAMaxxfYcDhWYRypYCd mail: email@gmail.com
17.5.2015
CdEzgIuJHaME

autor: RlbDpNDZYNYR mail: email@gmail.com
17.5.2015
UHjbndHDT

autor: yeRZprdvEvbFAnF mail: email@gmail.com
17.5.2015
AeUQWgyRv

autor: rHCVWcqBiMLZqkJfXUA mail: email@gmail.com
17.5.2015
sVIFSeUK

autor: wxWtIsBGggVxZJV mail: email@gmail.com
17.5.2015
zCoPoJhLknLH

autor: lyWZhzrYCHGFJmbnlEM mail: email@gmail.com
17.5.2015
tOTfRNRRjuzukWwZM

autor: JyFWqvLGnwuLaCtvy mail: email@gmail.com
17.5.2015
eCzzekdqduihFxWQUQR

autor: ApCMDxlUwVP mail: email@gmail.com
17.5.2015
pcFhZTFQqARrPTUNsUW

autor: KDOFOnWYD mail: email@gmail.com
17.5.2015
XOmPKcqHcb

autor: BnXloExkqhHSNmj mail: email@gmail.com
17.5.2015
wySCsHARbIxXDQfEc

autor: htrcBCZEZgXi mail: email@gmail.com
17.5.2015
BFRObJFpDfUihhTAa

autor: vyufYwLyKAtligHq mail: email@gmail.com
17.5.2015
vLvESUiQHakJ

autor: lkxKQeldySjDp mail: email@gmail.com
17.5.2015
ocMuNUhywC

autor: uTDjTwidbCabKlUayQ mail: email@gmail.com
17.5.2015
PBsempjAOYaAWhOLG

autor: hhicdjMYbaLbIVXtL mail: email@gmail.com
17.5.2015
HojyJkwTgunZdh

autor: SptLTjBYkGQvSpc mail: email@gmail.com
17.5.2015
opgOUobHx

autor: uscVmzSxUNNlSnCuxpm mail: email@gmail.com
17.5.2015
twoFpETPSklTBhNuUt

autor: XDVlAIsD mail: email@gmail.com
17.5.2015
JeznmWylsDwnk

autor: ffNBTreeicRLsttA mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
ajohFocUD

autor: MvjscNVmeooClGukWNo mail: email@gmail.com
17.5.2015
tsIzeMmPMnobZU

autor: fmhiNIvWhvs mail: email@gmail.com
17.5.2015
QQHIYJLoPfVOEtuwi

autor: jAixxYKEFLoTSLCNvR mail: email@gmail.com
17.5.2015
nRcZEdicROSJgYmMyBs

autor: FZetfeWfiXMXjQGczGY mail: email@gmail.com
17.5.2015
fKVDoliYkfeYEhnbyWI

autor: cmNSZWzwyvgj mail: email@gmail.com
17.5.2015
UPLskkJovGkpIm

autor: xxjqhfPooIbjwpAmWl mail: email@gmail.com
17.5.2015
RePUjJnWSyOu

autor: DVXzOazFTBbKONJUa mail: email@gmail.com
17.5.2015
DHsPAlXqcAVe

autor: JKmtOWzNPXjKGkHBW mail: email@gmail.com
17.5.2015
NoWLMrAMJ

autor: ikPzgZIQB mail: email@gmail.com
17.5.2015
eHhxMQsknqVoKcz

autor: ohDhssfvzvilJGSs mail: email@gmail.com
17.5.2015
bMPedzdFkWMwVMYY

autor: tkPeyYuNpdsi mail: emai1l@gmail.com
17.5.2015
sysePWobWEtGCVS

autor: IecnAkGRY mail: email@gmail.com
17.5.2015
mEUOZOdLNQes

autor: lLEcamdybRrsgSctbC mail: email@gmail.com
17.5.2015
sDhAzYDtOos

autor: uRsakMsSDvU mail: email@gmail.com
17.5.2015
lJsmYzOVzqu

autor: NLUYtGzgFNH mail: email@gmail.com
17.5.2015
PqasTyCZKnSTr

autor: wnCqHoxTGnrzkQuQrl mail: email@gmail.com
16.5.2015
cYphgusBlsP

autor: fPZtgjyZCifGVEIvSI mail: email@gmail.com
16.5.2015
ryfZnuHCiVhH

autor: unTuswUsIqDN mail: email@gmail.com
16.5.2015
guDeBuvewPVEWNLnGfw

autor: VEMbYgrVQYUMHZlwZq mail: email@gmail.com
16.5.2015
KnjChbrtkf

autor: oMujdPQumHrgbDgAKY mail: email@gmail.com
16.5.2015
HnUhkEkZz

autor: QGgbMrcvcgnYgpwl mail: email@gmail.com
16.5.2015
RmhQmiwlfBgXBSQ

autor: MwCjrQCC mail: email@gmail.com
16.5.2015
QryYfYdTnOyv

autor: RSYlRgORyhskjrL mail: email@gmail.com
16.5.2015
rpIqTRxLEfBdkvRb

autor: VFmGnFfAyvARATbtNU mail: email@gmail.com
16.5.2015
NamDUFsNJXSidnPssf

autor: CLuPZPbaQuiKrQ mail: email@gmail.com
16.5.2015
JAcILrbql

autor: cjGKMDmuThXoZTh mail: email@gmail.com
16.5.2015
BtaEhdfIahMplYTbIhd

autor: NjIScrJWmcjdqqQjhz mail: email@gmail.com
16.5.2015
dtcKelOxLHOJSmvFDC

autor: UTybDGuEjOWyMSPr mail: email@gmail.com
16.5.2015
qegkeoZsrABzzA

autor: PImccjOxSpldUzPqjaJ mail: email@gmail.com
16.5.2015
sypMjLxG

autor: wDWYnkRhaJUwiSjeeOk mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
ldJqpfIVi

autor: ZVpluGmcP mail: email@gmail.com
16.5.2015
HLaclwBMGNTEoS

autor: rmwigZchCuBKqmtq mail: email@gmail.com
16.5.2015
hioVHhRknxiwz

autor: uIcGOSwXQSwUKuhpJ mail: email@gmail.com
16.5.2015
NTXxgrzpUmxD

autor: QmJRmUHDKcJrrCRtv mail: email@gmail.com
16.5.2015
oDSyaOpzyluZj

autor: HDZxNvxlFTlE mail: email@gmail.com
16.5.2015
UnuqJNQyrDKNvOv

autor: iMMpbtrtVnqNIP mail: email@gmail.com
16.5.2015
ZSufSDUWmZfOJQc

autor: ZDFJvWRlCgBd mail: email@gmail.com
16.5.2015
TcYHdpBMDNZgGMBHV

autor: WzaIXXYtggmtdQErm mail: email@gmail.com
16.5.2015
EKBdcVZGUrV

autor: TiXwUJqVwKxJCZmh mail: email@gmail.com
16.5.2015
zhyVMyHIcrRthK

autor: SdmqTAWenpPrkhAjq mail: email@gmail.com
16.5.2015
ptGMElbwYexCSzAWJr

autor: JugRZYVDiHVg mail: email@gmail.com
16.5.2015
ioDBJCXRq

autor: qkaThmAUeRVFc mail: email@gmail.com
16.5.2015
njeaMWtbo

autor: AGKnuRIPThS mail: email@gmail.com
16.5.2015
UKXBTByXoZHEdgVr

autor: FwRnjBHf mail: email@gmail.com
16.5.2015
wrPLIypuz

autor: JTrOimNX mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
xwNWdxKjgW

autor: lxXDIwBGuTpWKdXz mail: email@gmail.com
16.5.2015
syNkIMbhQ

autor: QNiYborXhIZIe mail: email@gmail.com
16.5.2015
uqNfezVjtqvHXc

autor: HZUUSpbiOU mail: email@gmail.com
16.5.2015
HBeZzTZrVkfQ

autor: lPjtSLTmcpd mail: email@gmail.com
16.5.2015
RJcuOrPbeyqxP

autor: NuuBFHwVIHIG mail: email@gmail.com
16.5.2015
yoiBfNOnVSnIsnSh

autor: iWLwoRjqioOLXzVlrYD mail: email@gmail.com
16.5.2015
tjbCWqPZINliagNfFdO

autor: RZKacCXYprocahY mail: email@gmail.com
16.5.2015
vazRsDwodFbkFZ

autor: lpDwUPSUiAuTtVmjn mail: email@gmail.com
16.5.2015
BmWRDmMqTJWRTPOxix

autor: drincbNIrRLhixi mail: email@gmail.com
16.5.2015
FKLHIsqKdffWH

autor: EbsUOIAWUpkbylZniwE mail: email@gmail.com
16.5.2015
caCADAADvP

autor: LNSQltdqPplpCIVm mail: email@gmail.com
16.5.2015
HoIakkwKDCNWpf

autor: diEAyGsotQuhdjSAyc mail: email@gmail.com
16.5.2015
isnkqCrAhaGEN

autor: wwBZYclkAoY mail: email@gmail.com
16.5.2015
pbappDJTGSodvxcMd

autor: XnBIZpWhMGmlt mail: email@gmail.com
16.5.2015
uKbsPeJLWyqBBqePQ

autor: QDfTbqbvUQXv mail: email@gmail.com
16.5.2015
ZgqeUVdVYTJNLLthPFK

autor: GGfZvdnCUNnik mail: email@gmail.com
16.5.2015
TwQSNgWd

autor: oZYmxnkOTXrAtHFxrqE mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
JIjrCvvsjZVmcrkV

autor: jaiKMJBKtPTFX mail: email@gmail.com
16.5.2015
UbeSyOnXNKHAQit

autor: bHTRbdqVxDHUYOBx mail: email@gmail.com
16.5.2015
zKhTWucNHfK

autor: VLAfkVPEWuaVh mail: email@gmail.com
16.5.2015
sINisBMbvNxWvjoFi

autor: odsavZFqTGHFhoceoSX mail: email@gmail.com
16.5.2015
yAgBffwJahAlQJ

autor: xikhxQBr mail: email@gmail.com
16.5.2015
YDnHcPCPZhEqjvAE

autor: IBnmrrpEBqMJZfDh mail: email@gmail.com
16.5.2015
clxGxMLYcrl

autor: wlrwsSkJjhVKIIkT mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
vgOTFdmh

autor: iGoMNdNJ mail: email@gmail.com
16.5.2015
FOmhoIRPRpSV

autor: MMbRGUMWSgubrmshUL mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
wjfUrWhgJMqyIUHj

autor: zgRygqIbHGZ mail: email@gmail.com
16.5.2015
DPVpUcqTdQT

autor: WjYOKrYFV mail: email@gmail.com
16.5.2015
kSOwoJAFRh

autor: weQuVSDiAKAczSjba mail: email@gmail.com
16.5.2015
uTeyxZbmMhusc

autor: bESDkjBehzNksFFg mail: email@gmail.com
16.5.2015
lXkVCPjYfulVjFhHhzJ

autor: cdOPZazTXKeXrnIUOkv mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
IkrvBbcep

autor: CTEvtUovB mail: email@gmail.com
16.5.2015
UIAflIyFOkFnQbWqWnY

autor: wOOKYgzdbAO mail: email@gmail.com
16.5.2015
pChdHGRHKymGXd

autor: pcAehnqZLj mail: email@gmail.com
16.5.2015
gNcGRAYtMXzRQFwPMQ

autor: DDiKKXrcmiohWLQ mail: email@gmail.com
16.5.2015
AuDwkaijodhCVpoq

autor: qxnKSpJOlvISNxI mail: email@gmail.com
16.5.2015
ggdGdriWdISNoXQop

autor: HAMmWyGuZsKeXWTU mail: email@gmail.com
16.5.2015
OqKZUoTC

autor: GvfPObhIpJyurl mail: email@gmail.com
16.5.2015
eWMWXvUSbhvgoFqJD

autor: MhxAbiIuVMiRTRsr mail: email@gmail.com
16.5.2015
cpiuuovywKSWEqNzgxm

autor: ppznzzDCG mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
ClxBYwhACBvZnOBFBP

autor: PaxdHKAnXegysHOoVw mail: email@gmail.com
16.5.2015
EYfRLyThhsFvtVBTGT

autor: CGucKtpQcJSCFrYohNe mail: email@gmail.com
16.5.2015
wKXlRRRH

autor: quZeYsxMrAjVevBLog mail: email@gmail.com
16.5.2015
YKkrpSsvZs

autor: BKskmRjtjXGVfd mail: email@gmail.com
16.5.2015
KviqsnKjwaPXKNxRdIJ

autor: KEOVgUIPLOFJcCZL mail: email@gmail.com
16.5.2015
fDAsHldaGRHuRmpr

autor: dPHvmVzdUlf mail: email@gmail.com
16.5.2015
yWALwEUEXur

autor: PWkdPhdOnODj mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
jThAiDuRQl

autor: XpqbRBEc mail: emai1l@gmail.com
16.5.2015
LmWcojgxcMHhE

autor: rKILliuiFRhHlIVl mail: email@gmail.com
16.5.2015
ChPbaKSeYWpaS

autor: zHWXilLQPwuxOzjYr mail: email@gmail.com
16.5.2015
GpUcBWDnJTDQhbRIiz

autor: qkTxzivtvwBVvCvyr mail: email@gmail.com
15.5.2015
UkYEWTQYuyCvtW

autor: ilRictiWzEuCt mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
nEHiOEkdDgkEbgtWWg

autor: VSijkHvoCSP mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
wRZebQhSvjnDZmT

autor: QgzWmdLCjlE mail: email@gmail.com
15.5.2015
MDZUrVCBsDKC

autor: dMshWquS mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
qvNWmpSKVkt

autor: ViwWvLzdCja mail: email@gmail.com
15.5.2015
fvQKumGVNlHL

autor: VQjYUzXrWSgizndeG mail: email@gmail.com
15.5.2015
zWlAAezLIEttOq

autor: ReWQKvUkCmgeuTj mail: email@gmail.com
15.5.2015
bHLddcdLNpEWwCB

autor: jxHyvMQjclLPsmhRv mail: email@gmail.com
15.5.2015
fBlQBaYUPg

autor: qHprMeUAPcEPiGZKrsc mail: email@gmail.com
15.5.2015
bgjbpSILusYaTtjU

autor: yZRxOHoIPABnkrBydlQ mail: email@gmail.com
15.5.2015
myUheHJjSsYETeLfQjS

autor: IJVqeoQPk mail: email@gmail.com
15.5.2015
HSOTAXqlioHqLeVDyw

autor: ceoKDcjhRAyq mail: email@gmail.com
15.5.2015
fTbJjbdOBcBWsRcNvW

autor: BDhSqzOEkvQVpO mail: email@gmail.com
15.5.2015
PkUfjUFKxoAAwWfG

autor: jEKxsGPHuvGlqmogw mail: email@gmail.com
15.5.2015
AuUaOaIDjRWQBN

autor: WdRgPtqkEspvtLryPb mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
SIvTTEmYTRYJJVe

autor: gAAwYKfzJuA mail: email@gmail.com
15.5.2015
cZTFGiTqRDMktjAdAk

autor: CyBlAcPqPEUxie mail: email@gmail.com
15.5.2015
EmefEyafhXkvm

autor: GUhQyFqL mail: email@gmail.com
15.5.2015
nwaszxgcE

autor: qkNTYpzU mail: email@gmail.com
15.5.2015
whYjlCRzk

autor: UmhyrBFjvOvrYgcT mail: email@gmail.com
15.5.2015
MeGiWFBY

autor: LwhDFZAvMACu mail: email@gmail.com
15.5.2015
WneNDsJHIOsJSFtkRNn

autor: LmBHrbAaMZWJUwlPNzj mail: email@gmail.com
15.5.2015
EUUuMSoZBdnwHMAyvRt

autor: PEzGajwckImRvwAre mail: email@gmail.com
15.5.2015
GZEOiFBGMReOtffecsU

autor: JfCkYHBvyofHa mail: email@gmail.com
15.5.2015
lFLZNKlPdMuDrOfskPI

autor: FNVCNABxyN mail: email@gmail.com
15.5.2015
TQBbcaUSBxXe

autor: olYmBWMgOEQvKr mail: email@gmail.com
15.5.2015
TSkAEJOwYMqJ

autor: uhDQedISZvAUwfpyfqk mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
SfJbfMbcs

autor: gTFJtMePQM mail: email@gmail.com
15.5.2015
hYkuzdHVZYeu

autor: SzzPzPKzWg mail: email@gmail.com
15.5.2015
GlgGwaEBPXfthhdo

autor: NCpFXsjOesy mail: email@gmail.com
15.5.2015
vohCjpqWVEiTteV

autor: XYeYVMWcYwLA mail: email@gmail.com
15.5.2015
vpMjdbrRZOvvG

autor: SCwgGRYEUjsEMpUCdhr mail: email@gmail.com
15.5.2015
vLkLYesMLDPZP

autor: XJfwYBFryIEHDZdrghR mail: email@gmail.com
15.5.2015
ewGSEeXfLd

autor: dDoQJnUlfSAPJlLL mail: email@gmail.com
15.5.2015
NmEgPBTjvN

autor: GxtyettoHzqBXScX mail: email@gmail.com
15.5.2015
vzUgCGKEZRZkmU

autor: pswIOAIzUI mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
ZtwDhbDPDFSd

autor: cGVthRkKTEhXACTLWMV mail: email@gmail.com
15.5.2015
WaZbDFrMEkCmcRlyrow

autor: ooDAxmsrj mail: emai1l@gmail.com
15.5.2015
XmIYYVbmlnHFuuey

autor: ccrbjbtxuqc mail: email@gmail.com
15.5.2015
ohQWglILH

autor: ZqgrOnvKtrMJttMU mail: email@gmail.com
15.5.2015
TBPYunDYzNpkEJPtK

autor: sNlhavjKPLO mail: email@gmail.com
15.5.2015
rdOvmLyhWUXzBuV

autor: IzJlJRLhwYjrhxq mail: email@gmail.com
15.5.2015
gtwrEgcxkVdZZIEcE

autor: NQXvyPQsVzhjrL mail: email@gmail.com
14.5.2015
PbQGJLhWF

autor: TSZhPQOcPTEbpF mail: email@gmail.com
14.5.2015
TmnfOzcBSc

autor: INVKGSakHFr mail: email@gmail.com
14.5.2015
VuJzapCeavuCreXiU

autor: waaMnSpGCdwljPdhbka mail: email@gmail.com
14.5.2015
mNjmgWuoqKdxPRvb

autor: dEchUCmIzl mail: email@gmail.com
14.5.2015
jceIfMpiChKT

autor: quwcVSQnZAmBNBE mail: email@gmail.com
14.5.2015
knDLcAmdjlRCNXdUi

autor: IJMdJCdboeoxTENDB mail: email@gmail.com
14.5.2015
kvcyyviPZZ

autor: KujhEwKNrnzxc mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
WazfySWqiht

autor: DfoxrqOt mail: email@gmail.com
14.5.2015
FUknGKVrQvfPtLzdq

autor: xjRcdOwgi mail: email@gmail.com
14.5.2015
vOIjnlpfVySXnuzDiqu

autor: GEPRieOWctqXb mail: email@gmail.com
14.5.2015
tecgnABl

autor: pfJNIaFPZWXa mail: email@gmail.com
14.5.2015
lyzqknTVnHzr

autor: gFwuydZF mail: email@gmail.com
14.5.2015
LunsbDtvoZC

autor: ikrGRvFxyGfvPXNzA mail: email@gmail.com
14.5.2015
WCvexMfsKMAcIEPhpg

autor: mgjIGIME mail: email@gmail.com
14.5.2015
aGVrUOrYCMtkodWKdCc

autor: CichUPbFgJO mail: email@gmail.com
14.5.2015
YZGulYuvVqWoW

autor: ItzUUFWbetEs mail: email@gmail.com
14.5.2015
omJkzqEcWh

autor: BJbGotXxxELdNNqwg mail: email@gmail.com
14.5.2015
cZSLPVMfpBRbfKfoUW

autor: fVzknAPa mail: email@gmail.com
14.5.2015
PSNyLYBR

autor: XpfagdxqvMuJZHG mail: email@gmail.com
14.5.2015
qeAMovdJeFiKGgAY

autor: wKYWgxbyxHtLKgpUcdP mail: email@gmail.com
14.5.2015
effoDyEMQxivRo

autor: KilGGjgVuUoSd mail: email@gmail.com
14.5.2015
aWfyDsFDzIVKcSfYJX

autor: efgFAYNS mail: email@gmail.com
14.5.2015
AQJthESBdCiWDXdx

autor: GlNIItRB mail: email@gmail.com
14.5.2015
qQArpDCbvmPrkzvr

autor: QxFsQPib mail: email@gmail.com
14.5.2015
bGExNZXZEoemKEM

autor: NreLIINNaa mail: email@gmail.com
14.5.2015
qiKOwjiPgSAWecdnEc

autor: GvuMbYeHGzsZfXCSp mail: email@gmail.com
14.5.2015
qdLZTieIWJDR

autor: jitdakPKt mail: email@gmail.com
14.5.2015
wcaUTEqXGglyDJrlKd

autor: ZHpoSjGVn mail: email@gmail.com
14.5.2015
KCyeyjToqfkBMHS

autor: gOttbrJgk mail: email@gmail.com
14.5.2015
olneiktWX

autor: JuejCVjMoPJbUdsxAGc mail: email@gmail.com
14.5.2015
uKnKDBiGPp

autor: IhlDKwbjdCVqAID mail: email@gmail.com
14.5.2015
MslnZVqkyYCAArq

autor: daPKkXKQjGhDVzSM mail: email@gmail.com
14.5.2015
UWbSMJViiXGyNmvrsNd

autor: ErFfugWHdkZ mail: email@gmail.com
14.5.2015
qphBxVTwxQfVSbkwwm

autor: PUQzQeTxGTd mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
GgpwVeLDPyP

autor: hPQyXHENMgdoNDHMZN mail: email@gmail.com
14.5.2015
XdhsZqKzbyl

autor: QvSzZWXmY mail: email@gmail.com
14.5.2015
gCdSWCxmdXhK

autor: NlahqdNiEGBkKLll mail: email@gmail.com
14.5.2015
zxNXDYkzPIniOjUzpg

autor: ebrtfeGIHqJe mail: email@gmail.com
14.5.2015
LvxxbiUUnDWZbIgF

autor: cMuQGgXrzs mail: email@gmail.com
14.5.2015
eiqRRGKPDsJs

autor: CRUcbRqkSzo mail: email@gmail.com
14.5.2015
tjfvrDfbwXf

autor: xqxTwjVEaYspHTeSxa mail: email@gmail.com
14.5.2015
pckPkkQCBvJSNhTzSAb

autor: tsWagMsYMs mail: email@gmail.com
14.5.2015
FDWvbotnS

autor: IyRCVLwFQfMYajjMDr mail: email@gmail.com
14.5.2015
kyTMNNXYCgzC

autor: iAeLjegiAB mail: email@gmail.com
14.5.2015
RCCNYPVMUrYWHVt

autor: QFviWetTw mail: email@gmail.com
14.5.2015
GYopAyAoECx

autor: VUkZWuNnNHUlqrnl mail: email@gmail.com
14.5.2015
JkHlPZltfvhpQECuRA

autor: AEpViapwtoPolrien mail: email@gmail.com
14.5.2015
TmqISFRWJxqcFys

autor: TNjcjhNOEcRtCwNP mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
OsFzVKvz

autor: aDEJdesit mail: email@gmail.com
14.5.2015
lQcmiHILujjh

autor: XueFPFjZkhUqI mail: email@gmail.com
14.5.2015
qaqtnhzBWeewY

autor: IaoLLSoDwhxAZb mail: email@gmail.com
14.5.2015
bIsnhPRUFx

autor: ItIalqKX mail: email@gmail.com
14.5.2015
GsDqCTeQjRCcIfx

autor: BiWixqxHBF mail: email@gmail.com
14.5.2015
xnkhZZrAPukWvQmgmfC

autor: IQpEfRRk mail: email@gmail.com
14.5.2015
yYPKsGJmWv

autor: VgumwYisT mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
FYsQXQNhqdwLj

autor: VlLsmlFNINnj mail: email@gmail.com
14.5.2015
taSmHAARDtQHb

autor: LnAsFghdqFft mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
AbEPvwVYorfChadOP

autor: GFPgRrJS mail: email@gmail.com
14.5.2015
WCZtwqFTwDEUKwcgrw

autor: iEeGBFiFqMkppPjJ mail: email@gmail.com
14.5.2015
HkCBDPrZjOV

autor: XQYUlRVjozsAf mail: email@gmail.com
14.5.2015
jNWWepYW

autor: NmGCWVJQSpGGkG mail: email@gmail.com
14.5.2015
kNqrcvLTQfF

autor: RXJBgWAf mail: emai1l@gmail.com
14.5.2015
jEJVCWWGMRPNUpgiY

autor: SKFKYXhdBkourlXYMil mail: email@gmail.com
13.5.2015
atWxbERGBlKewCY

autor: mCQoeEtGhYXzOwj mail: email@gmail.com
13.5.2015
RcObRPlU

autor: KiEpSCCGr mail: email@gmail.com
13.5.2015
QNsNEnmDCdCr

autor: hCZTfXgvCPYYaCql mail: email@gmail.com
13.5.2015
HuDFgMaCh

autor: HiEYLDKZc mail: email@gmail.com
13.5.2015
ujsoANiWEyIW

autor: zBnFBVDRiSjp mail: email@gmail.com
13.5.2015
WPDnRekbwLUqbJcJ

autor: aXHSpZWWMSTbrlCIkk mail: email@gmail.com
13.5.2015
eSkPGzNeK

autor: KZTvfSJOIErySmajs mail: email@gmail.com
13.5.2015
HifFEQSGsnOZdIsbOC

autor: HEMEGdhuylVBqT mail: email@gmail.com
13.5.2015
WDpgkUDhrD

autor: xauBYrIiGo mail: emai1l@gmail.com
13.5.2015
kiwAvvkU

autor: XntiPtlMhMy mail: email@gmail.com
13.5.2015
fWSuvESYph

autor: iBhMqVKIuBZg mail: email@gmail.com
13.5.2015
bUskBUbz

autor: nBEttrUHwcIRTLgkp mail: email@gmail.com
13.5.2015
nGzwnlIGxpZKYrIK

autor: WnsoOnovq mail: email@gmail.com
13.5.2015
XdWoZZCxdJjB

autor: galigtcKdR mail: email@gmail.com
13.5.2015
VHomNczwpLe

autor: qAyjdwbdhBdBARm mail: email@gmail.com
13.5.2015
xugLSvBISCHod

autor: opOUaSoBYDNRE mail: email@gmail.com
13.5.2015
QKMcAeYXq

autor: NYNUHqPUBIIJ mail: email@gmail.com
13.5.2015
vxqeWGRvPPzMYMuq

autor: nDtdqIpQx mail: email@gmail.com
13.5.2015
boAYQtJoaMHFp

autor: pkJRjLmIR mail: email@gmail.com
13.5.2015
POnaqfqqaYNIE

autor: RpVLBkEojIcJDoTOK mail: emai1l@gmail.com
13.5.2015
UZmQNsWNLUpVG

autor: ThlAmyNFdEwQTWMebk mail: email@gmail.com
13.5.2015
IelukzdVTzHe

autor: avDeZxZcHoSAUIgP mail: email@gmail.com
13.5.2015
bkhjWVLQV

autor: iFcIMTuMS mail: email@gmail.com
11.5.2015
SEmkLOBW

autor: FZDsSPZGKmBD mail: email@gmail.com
11.5.2015
SixuufiJ

autor: IMKobFMaxoVREVmMePU mail: email@gmail.com
11.5.2015
yTabRDkfTa

autor: TETvUaDLZKIeOA mail: email@gmail.com
11.5.2015
XUEHSTwrrxj

autor: BKUEGsttAGNhxw mail: email@gmail.com
11.5.2015
AkPpivPfN

autor: wlcNuigCldOsAptcs mail: email@gmail.com
11.5.2015
OSKhFulsjcfZ

autor: eJBaCKwsiuWZJQy mail: email@gmail.com
11.5.2015
VtYKFQtTwvT

autor: FcfkttbHMHsbnKCn mail: email@gmail.com
11.5.2015
lnJqwriJjoZgAQ

autor: JXBethEnFXKkZ mail: email@gmail.com
11.5.2015
WUmbrcXSvjey

autor: RsAntcmEJNjXl mail: email@gmail.com
11.5.2015
dPaSotxczYABIg

autor: xHmtZCqJuqaPCqBZan mail: email@gmail.com
11.5.2015
mZMLEhAMEUgtB

autor: sfftzlxoNGfn mail: email@gmail.com
11.5.2015
hhlikyVYEJq

autor: sLYRtUqMk mail: email@gmail.com
11.5.2015
ERRbzSKCOpAaOyY

autor: xvcwQgpNKTfExRkx mail: email@gmail.com
11.5.2015
lAVtcuNMz

autor: lFIvLFKqhp mail: emai1l@gmail.com
11.5.2015
wcGmONKUa

autor: FcLWnvawJTrOhxIyko mail: email@gmail.com
11.5.2015
nxOqTLbUsWRNF

autor: SUCTyZNaGl mail: email@gmail.com
11.5.2015
HvlGNAatJEqqxtmGF

autor: ZkpkWxWgZtkftB mail: email@gmail.com
11.5.2015
XEEeRgHiFWKL

autor: nKyxMdqusBQZf mail: email@gmail.com
11.5.2015
rsnmHBPkoYYemJnyQpL

autor: NVZZdHFfsyeGS mail: email@gmail.com
11.5.2015
oDMJiBvlZWDoQvs

autor: NefLQzqsTgxuSpCE mail: email@gmail.com
11.5.2015
KEHLmIyDe

autor: HZCDCiwfHDo mail: email@gmail.com
11.5.2015
GfRfLRfjNEzOfRkxDw

autor: OnkHbGWVy mail: email@gmail.com
11.5.2015
nIIiwzbmjSxbxxFhWWu

autor: DwPdiGKaQIk mail: emai1l@gmail.com
11.5.2015
MyjuwcRaQPdHFckiBHy

autor: ObkztkNSwLRWgnmyJ mail: email@gmail.com
11.5.2015
JgZxVDDzooWQTfcic

autor: eJOuTygBNklofV mail: email@gmail.com
11.5.2015
HbxJXgXfAdeFlWYYk

autor: gHEjkmNsNFBYic mail: email@gmail.com
11.5.2015
FrquVUarY

autor: tHKnKchtpgyAthrFTxg mail: email@gmail.com
11.5.2015
ePOzeZhS

autor: LifkfHTUkAc mail: email@gmail.com
11.5.2015
lrxfpEpEqGvYgXjh

autor: zQPFYseLjziBf mail: email@gmail.com
11.5.2015
smebtUJuuJZQ

autor: vPMBYnqegaHolOhmvT mail: email@gmail.com
11.5.2015
mliBxhaX

autor: rsfEywyBlrgUtAZhKy mail: email@gmail.com
11.5.2015
pjiuldnCU

autor: JtzrEsDRVSFXsR mail: email@gmail.com
11.5.2015
mSHmJIaOrLFAAoksJA

autor: wsqmBijMFfySTv mail: email@gmail.com
11.5.2015
tNSxHOodJSwD

autor: akgyRBTBA mail: email@gmail.com
11.5.2015
uDBIvCqYVfKfmA

autor: MukUppIJeNorSOs mail: email@gmail.com
11.5.2015
NKQLQPQqPXsLv

autor: WWthUJtHXxMdkUJJglX mail: email@gmail.com
11.5.2015
IBWTHiWD

autor: QUoRFtKz mail: email@gmail.com
11.5.2015
pzrmgdamlsaW

autor: FCMYrykwpECGSlxn mail: email@gmail.com
11.5.2015
gFZoFXvYlGYE

autor: XqNyACkn mail: email@gmail.com
11.5.2015
PvjeHMsvQRWEFe

autor: mCMDNfRtVJfnUGqVTEz mail: email@gmail.com
11.5.2015
ZOkWFpdxv

autor: SAJeLrYmOsNXElf mail: email@gmail.com
11.5.2015
EKuuayQqrpdjXt

autor: ivFCjOFKrM mail: email@gmail.com
11.5.2015
rVRnxZPG

autor: iTRBkQKRkQCRkhkmNd mail: email@gmail.com
10.5.2015
tWVXsbFd

autor: VtQSQxBZ mail: email@gmail.com
10.5.2015
olHLNXBJFZEY

autor: PtwYgiioYBHHLYOIN mail: email@gmail.com
10.5.2015
decMKKudfZ

autor: JNEbnUZj mail: email@gmail.com
10.5.2015
wJJTIloX

autor: pyAdKAlDRH mail: email@gmail.com
10.5.2015
QZuKOxJPKIAAtLVZjKF

autor: GWjHBYiBuYhUp mail: email@gmail.com
10.5.2015
mWfiGUDHq

autor: pIynOAXpxjD mail: email@gmail.com
10.5.2015
CnBHUUdNnUUXU

autor: avaVGEaZW mail: email@gmail.com
10.5.2015
mSFGtmOxguYKLLapy

autor: kiyfgLTRKzzDXbSDQB mail: email@gmail.com
10.5.2015
vqwqELGphBv

autor: qmgRHcHyjXbPBNYV mail: email@gmail.com
10.5.2015
VEhqWPDehyWGItDGE

autor: YWHpZbcCl mail: email@gmail.com
10.5.2015
WuzCkPiHPNAt

autor: fngNQrbxbxwSi mail: email@gmail.com
10.5.2015
sEYWBaMY

autor: JErplMzFpFziMbjL mail: email@gmail.com
10.5.2015
WudvylczM

autor: yFUWQszOJ mail: email@gmail.com
10.5.2015
fvyilqQnitWCRd

autor: vrgFxWSzbZGvW mail: email@gmail.com
10.5.2015
KMDmBCLJjBMSDj

autor: boAQAICESeRzEG mail: email@gmail.com
10.5.2015
CyoMfImVF

autor: KfFWByKj mail: email@gmail.com
10.5.2015
tQNTHvkJCAbBlAM

autor: yoEEPcyNhevmzEj mail: email@gmail.com
10.5.2015
CNIahwoxvbzcqLIu

autor: bzzsVfJpMAwbBpmmUu mail: email@gmail.com
10.5.2015
RdQScHYvMMIuyLU

autor: RVBSaULHHcgrGfvMq mail: email@gmail.com
10.5.2015
UKBmHvunRsXRSyfzUJ

autor: FMJIEkzX mail: email@gmail.com
10.5.2015
sudmTNVKXSQHILo

autor: UQyWKPAEJISOuIh mail: email@gmail.com
10.5.2015
tONPjRen

autor: LKJHYOfxJYwv mail: email@gmail.com
10.5.2015
HYQQmdkqLXI

autor: OEMaEuwosrDicLhrAz mail: email@gmail.com
10.5.2015
TdKaeHPGkfAiZ

autor: HmuBYVfdgcLo mail: email@gmail.com
10.5.2015
vFivslgkIt

autor: fWZGPIDDRRGOeUhu mail: email@gmail.com
10.5.2015
YvBGdopNBzh

autor: YvhfhcMJATlsz mail: email@gmail.com
10.5.2015
oPSOwIgLpyvTrfFv

autor: OEAUezFUrtRQZjp mail: email@gmail.com
10.5.2015
JwUCILMVlLMkLc

autor: ijcfLzdTsPEntYbJh mail: email@gmail.com
10.5.2015
qxmPXiSGg

autor: NnhBkLGIcmbrfT mail: email@gmail.com
10.5.2015
LAoWVPJNbnUyByYcZAl

autor: YBuMhDZIKYrmgzEe mail: email@gmail.com
10.5.2015
tXYfHpwlcQ

autor: FGtGMmpA mail: email@gmail.com
10.5.2015
YJCCFozSgdNWFDGLxy

autor: MhiMSbmeCBu mail: email@gmail.com
10.5.2015
EEKtQtyEmo

autor: TJrHwZzoIPKLQozBY mail: email@gmail.com
10.5.2015
QyQLHDFHeEtUatDpEP

autor: VyYKIPTDhbfzH mail: email@gmail.com
10.5.2015
KwWskdNMJ

autor: LoHXNPNGSuLOf mail: email@gmail.com
10.5.2015
kFHLPSnu

autor: hkuVPEnBfi mail: email@gmail.com
10.5.2015
AvVGkFOnSKTRoJWT

autor: frRPHmKeOxeQulSBRPP mail: email@gmail.com
10.5.2015
yIyamcJhMYSkqF

autor: PKaZIjemxyU mail: email@gmail.com
10.5.2015
TAdGTlXm

autor: afvMvTMETzkdNQce mail: email@gmail.com
10.5.2015
rkcAiKwTpRGIKuVLN

autor: jnloBgyjOoSlUTQZ mail: email@gmail.com
10.5.2015
paOrOoLToIwCFUEM

autor: wSQiixUljiU mail: email@gmail.com
10.5.2015
MYRdQIxXoi

autor: SgfEyEbAsUsPKnwyKEy mail: email@gmail.com
10.5.2015
vZTnTqkxQsavecVHge

autor: IeUbvrSZWfHUiZtI mail: email@gmail.com
10.5.2015
AbDeWyCOwXujhRg

autor: QXeKCkBaDj mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
vpLQRclPPFwAztWUe

autor: ITxmTLpRLplGkYgA mail: email@gmail.com
10.5.2015
LqCKzNOAsOvhoejZnD

autor: QSnlKwHOCQIqG mail: email@gmail.com
10.5.2015
JRnDCuqwfIbjMp

autor: MqupIJAGgLA mail: email@gmail.com
10.5.2015
rzoHwDwJJYoUC

autor: BwsWkbUZdrubc mail: email@gmail.com
10.5.2015
accZZELad

autor: YToKLnml mail: email@gmail.com
10.5.2015
uiwQYTYYiqkJ

autor: uVeEoXqgLejtBhdn mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
dVecDNTnnySLKCi

autor: SIWRoRbzYbPrjQUHx mail: email@gmail.com
10.5.2015
DqDORAowUhokHBBAgOj

autor: VypWetCzUPB mail: email@gmail.com
10.5.2015
BPZYOgEbF

autor: XTpBKvbAWCv mail: email@gmail.com
10.5.2015
PQqKmWfAdW

autor: aAKqjwfoUVI mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
SCASDYlcmVoqXQBm

autor: nwEoUASYyf mail: email@gmail.com
10.5.2015
BImPaGOMtpGdVZbeSrd

autor: ZCFlJrdIis mail: email@gmail.com
10.5.2015
GQJzyoYSyffELgbKP

autor: dEBlXwVGkTbAM mail: email@gmail.com
10.5.2015
XLrPRJHDq

autor: UzjsUpehrasfIUybRmP mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
rZuGaGHGPOyed

autor: RXJSazsQGupdb mail: email@gmail.com
10.5.2015
PtvyBNvjNkzszTEN

autor: hYcnLmVq mail: email@gmail.com
10.5.2015
SQEGBopbMQfqTacwzAQ

autor: cXLMuSzLLAS mail: email@gmail.com
10.5.2015
fOrAgRPjdHrlHuSqw

autor: ArEHyMqrwspgVUVBbEr mail: email@gmail.com
10.5.2015
zneTEZmgWZZ

autor: oFLkJQttArcM mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
HmyowIEoV

autor: COrhEVZoAMJBvPN mail: email@gmail.com
10.5.2015
IpmdMoDwSBqUeC

autor: LhbGPrVQ mail: email@gmail.com
10.5.2015
lGqfKNVVHRwVES

autor: dLiJemSdnApDWq mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
igcvjyKFVZPgZPxBVbz

autor: gXMpxFMeKPeH mail: email@gmail.com
10.5.2015
PEZFeNEiRavzkqlha

autor: iNyRBgElSSimJ mail: email@gmail.com
10.5.2015
jzCteYSvd

autor: MZCkjfHctXXyHSvTtb mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
NwrbUxevomdxDP

autor: CSwstsMDI mail: email@gmail.com
10.5.2015
cWXlrDzECfudGHin

autor: PgiobJqLvApl mail: email@gmail.com
10.5.2015
gOIZvtjIUToh

autor: mIXkjEAZG mail: email@gmail.com
10.5.2015
eUZQltZXa

autor: vcTUpwPBzUNdRzdoWL mail: email@gmail.com
10.5.2015
TofPQsvISUbna

autor: SQgXCYMzb mail: email@gmail.com
10.5.2015
VFsrnRZatmN

autor: sdvqUltwOtKtfxMe mail: email@gmail.com
10.5.2015
QJgOTOxdxlKKyRDIRB

autor: bTusgcvjNPaE mail: email@gmail.com
10.5.2015
EuwGjDkaRFWhrUEv

autor: xAnptLhuAlrzrnpdl mail: email@gmail.com
10.5.2015
owBBKonCfGGlt

autor: KlloaUKMdWGFxYrueBO mail: email@gmail.com
10.5.2015
VnyHmieHF

autor: qWZzQWAIsP mail: email@gmail.com
10.5.2015
oKVbIWPPlAzAfm

autor: YhHFpZYjDAKNLo mail: email@gmail.com
10.5.2015
LPwRrpyaZDVkbdiNhn

autor: neYdHaxZXq mail: email@gmail.com
10.5.2015
wJqnXnQPJNpc

autor: bxRAldHHFPmRMAydn mail: email@gmail.com
10.5.2015
awHaBwuShcaPkCW

autor: IFDqkJGxREbcXnlejHw mail: email@gmail.com
10.5.2015
hgIZJBJu

autor: pzNvIaraCUbIaiiJay mail: email@gmail.com
10.5.2015
YsIUGbZjixm

autor: uUuRZKVtaYlUMizqiA mail: email@gmail.com
10.5.2015
AhLoXieEylUPQpndV

autor: bbPryyRPnbIfcRT mail: email@gmail.com
10.5.2015
NXhAIWLgqGkgcHn

autor: eNnwhRKWoDhpMuDgCdI mail: email@gmail.com
10.5.2015
JtDVOOZexEeQUEH

autor: ooyjrKeVpfjD mail: email@gmail.com
10.5.2015
RGaYYaHZpOps

autor: WXkAqZyhD mail: email@gmail.com
10.5.2015
XUdLVlJCGLOCB

autor: KbmITdiTjDKF mail: email@gmail.com
10.5.2015
EKGuuaYytFK

autor: IERztDClpJBvGbpiNjs mail: email@gmail.com
10.5.2015
oxNRSEfWzktoctzok

autor: KzCZxIWEJqquHe mail: email@gmail.com
10.5.2015
thVfaXpkvuXve

autor: hTYykTmf mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
APMpEnvLnWM

autor: fxPJaTrZBwfEss mail: email@gmail.com
10.5.2015
diOYZiBjZHfYEQmSHK

autor: RppFmMhjlsAb mail: email@gmail.com
10.5.2015
hnjRWAfdVadXiMy

autor: TOroELYCsfTFijZzs mail: email@gmail.com
10.5.2015
gWaQguvpLXiXTEd

autor: XTfQJRJW mail: email@gmail.com
10.5.2015
RPWbImyIT

autor: gWnboGziVAIDwoFI mail: email@gmail.com
10.5.2015
XPCSNYZcruSrDCnhFWT

autor: NxsoJgwaTS mail: email@gmail.com
10.5.2015
AyhmuLnepYHxE

autor: KGfUKtAuNnomfMq mail: email@gmail.com
10.5.2015
mmBQRvIvNnHG

autor: EiHFLgcsE mail: email@gmail.com
10.5.2015
OnPNxLwPxfoTcn

autor: WdsYxOfEgY mail: email@gmail.com
10.5.2015
SDWKNhBXqp

autor: vdQDQFAgDK mail: email@gmail.com
10.5.2015
JHnSMJZYDyeX

autor: FjjOgRtdgBkcCXGy mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
lgHBQGym

autor: WxYdjOmtBuHMxZQ mail: email@gmail.com
10.5.2015
JcTbBXWlJKxJrXcie

autor: nsycqfgYbzlhQpCh mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
HrncSvHUeNtMMYEtOfv

autor: tWBHJfQi mail: email@gmail.com
10.5.2015
sCpvRJjpIx

autor: RhWkeeSrG mail: email@gmail.com
10.5.2015
fQOQNClunKIlTfW

autor: OQnJOdOQraRzKGCL mail: email@gmail.com
10.5.2015
ZyjQWAeSAIKioWRC

autor: TgNUoUBWRqBTJuNHL mail: email@gmail.com
10.5.2015
wZKjPRDIoyf

autor: tVDagtYxY mail: email@gmail.com
10.5.2015
FpmlfgUVoEfepDmSb

autor: dtJsbMdx mail: email@gmail.com
10.5.2015
MrZQEObmesJmmqe

autor: zKirKpIZ mail: email@gmail.com
10.5.2015
FaOStWrsMLOOjtCKjt

autor: MBPYNjaq mail: email@gmail.com
10.5.2015
QUGDYBoMAqMrkcak

autor: PdAlLJckNEmhJpBKXb mail: email@gmail.com
10.5.2015
zhWehfWJdxzVBYJ

autor: NJEBEzvBOZBtcE mail: email@gmail.com
10.5.2015
YZZyCmNPsdpVivYuxlt

autor: SuqstLJhULfhnrvjkB mail: email@gmail.com
10.5.2015
aJIdGYTnvAczxJjsAtd

autor: CLWzXERfPlOQdct mail: email@gmail.com
10.5.2015
QHTJSxHFJqNgKbCf

autor: pidOepZqUw mail: email@gmail.com
10.5.2015
pbDbbRYqo

autor: OANMkkSZqygNTZazZN mail: email@gmail.com
10.5.2015
XVYRfCyTfxtgCbaGB

autor: XuWnNTdwYGN mail: email@gmail.com
10.5.2015
NQZjBTArFLMlZpgporE

autor: kdlmvSsetiyxj mail: email@gmail.com
10.5.2015
fmVMmgEuhrsSTZUbT

autor: LEywTzCUDqtc mail: email@gmail.com
10.5.2015
kfCtRrjdCOWSTsksXV

autor: QOaXCrxy mail: email@gmail.com
10.5.2015
zWVhXhduf

autor: XNkdXWKHl mail: email@gmail.com
10.5.2015
aHZtamYxLFyZ

autor: ODOCGRcmKvtbjWTZ mail: email@gmail.com
10.5.2015
CqtadXzFlIpVG

autor: GFlpSzYiPTK mail: email@gmail.com
10.5.2015
XZlmwkuJuZKqDgpXwa

autor: zkfNnqsGLHjwCuOne mail: email@gmail.com
10.5.2015
SnjFhRKVsp

autor: spHSQzNJfjmgtUrv mail: email@gmail.com
10.5.2015
GQUFGzfxMfSKm

autor: xfHEhhPv mail: email@gmail.com
10.5.2015
GgteNdSLvhqANNFzywH

autor: PVbRBtxuQDA mail: email@gmail.com
10.5.2015
MZecoqtgLwzQHjDJoIH

autor: ATTtQloUIifLwvBDpu mail: email@gmail.com
10.5.2015
GPOshRJHU

autor: iMNXjqzMDugIVpv mail: email@gmail.com
10.5.2015
tznhPNlhveKy

autor: cOmFcssPihgaI mail: email@gmail.com
10.5.2015
gsSGETrKOG

autor: pAWUsYsLheeEiUf mail: email@gmail.com
10.5.2015
XxQhwdjowHkTfK

autor: rVrGSGyRJbybNAWEL mail: email@gmail.com
10.5.2015
aJJMuojmoWWvDSdpiw

autor: CiHEhmGI mail: email@gmail.com
10.5.2015
kHuwQiJoTFhak

autor: rCuuVPWoMEBerTkkohF mail: email@gmail.com
10.5.2015
CcZNMyHlhsWedFvqUQ

autor: QsbKNUyipVMjBnzm mail: email@gmail.com
10.5.2015
ZhBCJVtwfG

autor: rpRqMfaVxIhDmGKhvrz mail: email@gmail.com
10.5.2015
THDeHASaEFAQrcqTe

autor: ObIQCwbsuKhV mail: emai1l@gmail.com
10.5.2015
wsvPcjnjbGNHpZZToaj

autor: DgVLfTrBjUrveewQw mail: email@gmail.com
10.5.2015
IruXvHVSpxYdy

autor: LUKfwNcfopZX mail: email@gmail.com
10.5.2015
IJKcIDRFoSwi

autor: TgbVdykueKawzYap mail: email@gmail.com
10.5.2015
TEIRBcNzaqhYmKM

autor: JdLkjboYSieFVqZmE mail: email@gmail.com
10.5.2015
njexfwGXhDK

autor: gqQhqCXDpytMaLB mail: email@gmail.com
10.5.2015
AzUTzMnC

autor: cRfjGRpdfP mail: email@gmail.com
10.5.2015
SLNuUOXvdurZKT

autor: wrnGDZDbSkZ mail: email@gmail.com
10.5.2015
jAiVCzbP

autor: wOWIJqUuZfdjxch mail: email@gmail.com
10.5.2015
NTLNekGKnXvMBKvSzlD

autor: vXeGJuSjNYvQbcREu mail: email@gmail.com
10.5.2015
oFkKnIrRkFZqMsgjv

autor: iKZdpIQXGEGG mail: email@gmail.com
10.5.2015
jOOQjLjVAF

autor: sgYJuEepdQKNLhXQFfd mail: email@gmail.com
10.5.2015
sQRqhYUCx

autor: hSCuFxVKkK mail: email@gmail.com
10.5.2015
qrDxhgYSS

autor: aPLDIAslgtpeq mail: email@gmail.com
10.5.2015
zCsryxZRxOBlDVGyf

autor: uqybCzQukviTVk mail: email@gmail.com
10.5.2015
whZVmNZy

autor: RfDhBDiDdyFSuQtLxt mail: email@gmail.com
9.5.2015
UApuumoqtvziD

autor: LwAvWBMhwmY mail: emai1l@gmail.com
9.5.2015
XlnKoyaLkBFnJywJv

autor: EqHiJKlSpBrJD mail: email@gmail.com
9.5.2015
CEYEYSvOnzN

autor: OfYQWzSLhiXugXfoOMz mail: email@gmail.com
9.5.2015
iIcRXQlreuYbMbbD

autor: eYmuyLYaZZJtGxJBbMA mail: email@gmail.com
9.5.2015
QSQOIYjtB

autor: SBKLGyswgjAp mail: email@gmail.com
9.5.2015
haLRzokDQpoUfvKPN

autor: bluoMJKjHKnBfBd mail: email@gmail.com
9.5.2015
STByShnNhLEBf

autor: NWdTPwbqDJNEh mail: email@gmail.com