Zase jeden nadupanej den. Ráno sedám na FZ6, letím po dálnici do Práglu, v Bráníku vracím tu střeštěnou Yamahu dovozci, busem a podzemkou na Šalamounku a už je to tu. Plní se mi můj velký sen – povozím se na velkém Harykovi. Už měsíc se na to těším jak malej kluk a teď je to tady. PR manager Vojta (kluků je na Šaldě tak málo, že má každý asi deset funkcí:-)) mi předává klíčky a nějaké instrukce, které stejně nevnímám, mozkem jsem už na Dubé a vyrážím.

Text: Somik, Foto: Kevin


Sofatil Classic / Heritage Softail

Motor: Čtyřdobý vzduchem chlazený vidlicový čtyřtaktní dvouválec do "V" s 2 ventily OHV, vrtání x zdvih 95,3 x 101,6 mm zdvihový objem 1449 ccm, kompresní poměr 8,9 : 1, největší výkon 63k při 5.300 1/min, největší točivý moment 102 N.m při 3500 1/min, tranzistorové zapalování, elektrický startér

Přenos síly: Převodovka pětistupňová, sekundární převod ozubeným řemenem

Podvozek: Rám z ocelových trubek, přední odpružení teleskopickou vidlicí, vzadu kyvná vidlice s dvojicí skrytých tlumičů, přední brzda jednokotoučová dvoupístková, zadní brzda kotoučová


Rozměry: Výška sedla 640/648mm, světlá výška 152/130 mm, rozvor 1695/1630mm, délka 2410/2400 mm, suchá hmotnost 300/307 kg, objem palivové nádrže 18,9l, průměrná spotřeba paliva v testu 5,8l (na 100 km), maximální rychlost 180 km/h

Cena: od 483,861/od 524.756,-

Hodnocení
Motor
Brzdy
Podvozek
Pohodlí
Výbava
Zpracování
Cena
Náš dojem
Celkem

Zpočátku opatrně, pražský provoz je hustý, motorka docela těžká a papírová hodnota krouťáku (102 Nm už v 3.500 ot.) budí respekt. Na výjezdu z hlavního města dostávám náboj a čím víc se blížím k Mělníku, vaří se ve mně krev a na Dubou se snažím letět stejnou pilu, jako vždycky. Pořád to ale nějak není ono, motorka mě neposlouchá. Kvapem vjíždím do pravotočivé zatáčky a sakra, sakra, sakra, vyneslo mě to dost ven. Zastavuji a děkuji nahoru, že v protisměru zrovna nic nejelo. Co to jako má být? Ta motorka se nedá ovládat…Během desetiminutové pauzy na tu mašinu musím pořád koukat a přemýšlet o ní. Jasně, chyba nebyla v ní, ale ve mně. Měl by sis hochu uvědomit, že tohle není motorka – to je Harley. Zapomeň na létání, s touhle mašinou se vozíš. Nasedám a poklidným tempem směřuji k Liberci.

Všechno je najednou jinak. I přes celkem vysokou hmotnost se Softail vodí pohodově a ovládání je naprosto perfektní. Chtělo to prostě jenom změnit postoj. A takhle by měl na H-Déčka koukat každý (neberu Sportstery a Rody). Oni jdou stále svou cestou – tohle není o rychlosti.

A o čem to tedy je?

Špatně se to vysvětluje. To by si měl každý zažít. Sedíte na biku, který neumí letět a vyplachovat vaši hlavu adrenalinem, ale vůbec vám to nevadí. Rozkládá se ve vás totiž neskutečná pohoda. Motor si brblá, občas si vystřelí do výfuku (při pádu otáček), všechno se leskne a pravda je taková, že na tenhle stroj se taky hodně lidí kouká. Jasně, tohle můžete zažít i na nadupaném supersportu, ale tahle motorka vás na rozdíl od něj nenutí jet rychle, chápete? Zapomeňte na adrenalin, připravte se na klídeček. Člověk si připadá tak trochu, jako kovboj, Softail je prostě novodobý kůň. Stroj ke kterému máte vztah, dobře slouží a tak nějak už patříte k sobě. Kdo to nezažil, ať tyhle motorky nekritizuje.

Standard a Heritage

Testování jsme podrobily hned dva modely řady Softail – Standard a Heritage. Neberte to jako srovnávací test, H-D jsou si v jednotlivých řadách více podobny, než je to zvykem u ostatních značek, rozdíly jsou spíše vzhledové. Ono taky, co byste na tom chtěli vymýšlet, motor a rám jsou dány a se zbytkem toho moc neuděláte. A taky není moc třeba.

Nejpodstatnější rozdíl mezi oběma stroji je v předním menším a silnějším kole u Heritage, která je spíše cruiserem, než čoprem a má tedy hluboké blatníky, větší přední světlo doplněné oplechováním, silnější vidlici (také pouze opticky) a místo stupaček na ní najdeme plotny velikosti Václavského náměstí. Ty jsou navíc doplněny změnou řazení z klasického na pata-špička, což je věc, na kterou se dá rychle zvyknout a pak přijde jako příjemná.

Vše ostatní je na obou strojích stejné, hlavně pocit z jízdy se vůbec nemění. O pohon se stará starý dobrý Twin Cam 88B, tedy dvouválec o objemu 1449 ccm s výkonem 63 koní vybavený vstřikováním EFI (vůbec necuká, což je skvělé) a hlavně vyvažovacími hřídeli, díky kterým se při jízdě vibrace k jezdci téměř nedostanou. Motor je uložen v gumových silentblocích a je celkem zábavné ho sledovat, když motorka stojí na stojánku a on si poskakuje o centimetr vpřed a vzad. Bez toho by to nebyl Haryk. Přes pětistupňovou (zatím ještě) převodovku se síla dostává na ozubený řemen a zadní kolo. Pocitově připomíná pohonná jednotka tak trochu lokomotivu. Když zatáhnete za plyn, chvíli se rozmýšlí a pak zatáhne, až máte občas problémy se v klidu držet. Má prostě sílu.

Podvozek v čele se zadním centrálním tlumičem a přední klasickou vidlicí není žádný tvrďas. V dlouhých táhlých zatáčkách, třeba na dálnici, se na hrbolech rozhoupe, ale není to nepříjemné. Na projíždění po okreskách a městě je super. O dírách moc nevíte a zatáčky zvládá, tak jak je třeba. O brzdách není třeba moc mluvit, fungují taktéž dostatečně, vzhledem k zaměření stroje. Pár známých, kterým jsme Softaily ukazoval překvapivě kroutilo hlavami nad předním dvoupístkem, ale po svezení uznali, že to prostě stačí. Ono na téhle motorce dává všechno smysl: chybí otáčkoměr – není potřeba, stupačky jsou nízko – no a co? Náklony v rychlosti se nejezdí, spojka jde ztuha – nevadí, díky příjemnému průběhu motoru od spodku není třeba často řadit a tak dále.

Velkým nezvykem je ovládání směrovek. Na každé straně řidítek je jeden ovladač, kterým ovládáte ten který blinkr. První stisk zapnout, druhý stisk vypnout. Kdekdo si asi zaťuká na hlavu, ale musím říct, že mi to přišlo jako zatím nejlepší způsob ovládání ze všech. Přidáte-li si do toho ještě automatické vypínání směrovek po zařazení vyšší rychlostí (odjezd z křižovatky), nebo po uplynutí určitého časového intervalu, máte jedny z nejlepších blikačů na světě. Jedinou nepříjemností bylo umístění kontrolek pod tachometrem na nádrži, pro kontrolu blikání se musíte podívat hodně dolů. To se u Heritage dalo obejít kouknutím do předního světlometu, ve kterém se kromě mraků a jezdcovi hlavy odráží také přední blinkry. Asi to tak nechtěli, ale chytré to je:-))

Další zvláštností je absence klíčku zapalování. Na nádrži máte ovladač (ten se dá zamknout, ale není to nutné), kterým přepínáte z polohy vypnuto, zapnuto a parkování. Díky přítomnosti alarmu s imobilizérem tak můžete prostě jen vypnout motor, pootočit ovladač, sáhnout do kapsy, kde na dálkáči zmáčknete tlačítko a odejít. Totéž opačně při příchodu a odjezdu. Klíčky nevytáhnete z kapsy.

Americká cesta

Harley – Davidsony oplívají jedinečností a to nejen kvůli profláknutému jménu a tradici, ale také díky stylu, vzhledu (tolikrát jsem ještě svolení k focení na motorce dávat nemusel) a rozlišné jízdě na nich. Přál bych každému motorkáři, aby měl tu možnost si to alespoň jednou v životě vyzkoušet. Věřím, že spousta střelců by byla hodně překvapená, jak by tomu přišla na chuť. Byl bych rád, aby dlouho zůstali tyhle stroje tak jiné, možnost volby je k nezaplacení. „Born to be wild“ už mi dává smysl…Komentáře k článku
autor: Buford mail: delberth46@lycos.com
10.6.2015
opuXUXPKgsCvqa

autor: Jayden mail: matthewepm@aol.com
9.6.2015
gNxzjBXRUpymbmczO

autor: Kenny mail: trevorxww@usa.net
6.6.2015
QEgPoYXKaIURD

autor: Joseph mail: hiramf98@usa.net
6.6.2015
QEgPoYXKaIURD

autor: Mariah mail: malcolm7l@aol.com
31.5.2015
cvwjIzIycPzgAW

autor: Cliff mail: danialm40@aol.com
31.5.2015
cvwjIzIycPzgAW

autor: Isiah mail: dillon6w@lycos.com
25.5.2015
NlBVSCpKAOVN

autor: Lifestile mail: bradfordhgz@yahoo.com
25.5.2015
NlBVSCpKAOVN

autor: Lonny mail: allenjsv@aol.com
24.5.2015
qHeqgmXf

autor: Jamar mail: frankgfs@gmail.com
24.5.2015
qHeqgmXf

autor: Tilburg mail: erick4c@lycos.com
22.5.2015
KWdEWzNkMuSh

autor: Morgan mail: royal7b@usa.net
22.5.2015
KWdEWzNkMuSh

autor: Pedro mail: denverd29@yahoo.com
15.5.2015
mktkfFceucjKEx

autor: Edwardo mail: grady8c@gmail.com
13.5.2015
ZUgHVJku

autor: Harland mail: galen8p@lycos.com
13.5.2015
ZUgHVJku

autor: Bennett mail: rodrigoz62@yahoo.com
12.5.2015
RalZwvZnGAZUKRORWe

autor: Sydney mail: albertot47@gmail.com
10.5.2015
PQnhBZolKEHqsx

autor: Lewis mail: hassanu91@gmail.com
9.5.2015
xyHQsPfGf

autor: Haywood mail: taylore23@lycos.com
7.5.2015
yZvaQhhhy

autor: Snoopy mail: bernardulw@aol.com
7.5.2015
yZvaQhhhy

autor: Quinton mail: margaritoz53@yahoo.com
7.5.2015
yZvaQhhhy

autor: chaba mail: rodjer2f@gmail.com
1.5.2015
yQCrYrRtgdDGJANW

autor: ecifsor mail: qyhiry@rfkair.com
3.3.2015
VLhFhJWPtfxZeldhTK

autor: Zjvwzrif mail: ujvkduan@snmhovnv.com
11.6.2011
FHNZnLnqAvZ

autor: Emrzzziu mail: jkgudvyu@mckwafbw.com
10.6.2011
PqVZbUnwySIhfQyEoe

autor: fpfqqiwjjf mail: gslrld@zwfcio.com
10.6.2011
fpfqqiwjjf

autor: Djeziexi mail: ggdqdoxm@xechulkd.com
10.6.2011
ccArbSAFCrRf

autor: clomid.com mail: ojndllad@azhsqbtd.com
8.6.2011
clomid.com

autor: 250 antabuse cheap g mail: cdurfffw@nfiblzgy.com
8.6.2011
250 antabuse cheap generic mg

autor: propecia 5 mg mail: zhksghfo@nnamxfir.com
8.6.2011
propecia 5 mg

autor: dangers of plavix mail: pgzgziwn@mhomdvla.com
8.6.2011
dangers of plavix

autor: nexium mail: azljmchq@kvtajuyl.com
8.6.2011
nexium

autor: elimite doctor mail: vmiaciax@xgtdqomr.com
8.6.2011
elimite doctor

autor: amoxil ampicillin an mail: sbvyydwq@nzssdals.com
8.6.2011
amoxil ampicillin antibiotic

autor: Plioxnen mail: nmsexjuz@rwnnnfjr.com
7.6.2011
mGNpFzuUcMWfqmX

autor: newport cigarettes mail: pjtmxfed@xmlrdhds.com
7.6.2011
newport cigarettes

autor: Cialis mail: jtfqzolj@gozouozz.com
7.6.2011
Cialis

autor: how does buspar work mail: saumksrg@vpgieepv.com
7.6.2011
how does buspar work

autor: nexium generic mail: lcigsdjh@hmvaowog.com
5.6.2011
nexium generic

autor: nexium mail: kjwpgspj@grzxbpyr.com
5.6.2011
nexium

autor: riomont mail: mskhtyyr@zvmuoyev.com
5.6.2011
riomont

autor: tamiflu child mail: zanzzttv@hyqaffgx.com
5.6.2011
tamiflu child

autor: erythromycin esters mail: dzoedqkr@ejbrxmza.com
5.6.2011
erythromycin esters

autor: 2003 cialis levitra mail: xsogumqc@vkpqpjqg.com
4.6.2011
2003 cialis levitra market sales viagra

autor: Valtrex mail: rimxilyf@sbcobakd.com
4.6.2011
Valtrex

autor: seroquel mail: ydbwkhwk@zfsgfqjv.com
4.6.2011
seroquel

autor: propranolol mail: lcsebfms@asyesgbz.com
3.6.2011
propranolol

autor: nolvadex xt mail: tprhiaap@knjhemus.com
3.6.2011
nolvadex xt

autor: Levaquin mail: uxjmegpz@znirjkiv.com
2.6.2011
Levaquin

autor: dosage prednisone mail: ysqokxlr@crsomyiv.com
2.6.2011
dosage prednisone

autor: dosage prednisone mail: ysqokxlr@crsomyiv.com
2.6.2011
dosage prednisone

autor: cytotec mail: havfshge@svcxyvpm.com
1.6.2011
cytotec

autor: propranolol mail: gcoorpxc@kyawajun.com
1.6.2011
propranolol

autor: purchase elimite onl mail: xuvwjois@loodqbnu.com
1.6.2011
purchase elimite online

autor: acomplia usa pharmac mail: sdsjcxgg@zzgdmbxj.com
1.6.2011
acomplia usa pharmacy

autor: anxiety cymbalta mail: nusbldpf@fnzttnxm.com
1.6.2011
anxiety cymbalta

autor: pak z zithromax mail: eodflubv@vqytitly.com
1.6.2011
pak z zithromax

autor: viagra mail: hubfdazh@qmgfjkoq.com
1.6.2011
viagra

autor: Antabuse mail: irhdlxbr@idfkpysl.com
31.5.2011
Antabuse

autor: cialis mail: gfcqaben@djkhwygf.com
31.5.2011
cialis

autor: viagra directions do mail: uiholche@kbfghdtd.com
31.5.2011
viagra directions dose

autor: Female Viagra mail: okmlnpqq@gyebizww.com
29.5.2011
Female Viagra

autor: stromectol mail: xdgrqisy@erjcljxp.com
29.5.2011
stromectol

autor: cigarettes mail: xvtmylqt@iguwzwoo.com
28.5.2011
cigarettes

autor: 2b allergic bactrim mail: kyknsmtz@cotjvmtr.com
28.5.2011
2b allergic bactrim reaction

autor: buy plavix online mail: nyzrbhks@mrscgvij.com
27.5.2011
buy plavix online

autor: buy fluoxetine mail: iuorsxgh@zyqfuzhc.com
27.5.2011
buy fluoxetine

autor: furosemide mail: ixecngxj@xwomyrzz.com
27.5.2011
furosemide

autor: strattera controlled mail: lpsrwxap@uctyxoou.com
27.5.2011
strattera controlled substance

autor: izotek mail: lftwtsch@amyeynhu.com
26.5.2011
izotek

autor: order retin-a mail: xpcjculz@wboqdzrq.com
26.5.2011
order retin-a

autor: levitra 20mg mail: hjeranyh@ursgpkeh.com
26.5.2011
levitra 20mg

autor: Penbritin mail: uxnnvyrt@dknaywtl.com
26.5.2011
Penbritin

autor: doxycycline mail: mgznnijb@ostxuekl.com
26.5.2011
doxycycline

autor: doxycycline.com mail: ixfszmnv@xphbqssa.com
26.5.2011
doxycycline.com

autor: cialis.com mail: tcrjhtsy@rvpoctjf.com
24.5.2011
cialis.com

autor: avodart mail: jjekefll@wsvalkiy.com
24.5.2011
avodart

autor: zoloft withdrawl mail: chdxqppb@grdclhiy.com
24.5.2011
zoloft withdrawl

autor: septra i.v. mail: rnppsjaj@mqimjfgn.com
24.5.2011
septra i.v.

autor: Female Viagra mail: acrvkcnu@stkygzim.com
24.5.2011
Female Viagra

autor: cymbalta and insomni mail: vsjkailm@uleoajgg.com
24.5.2011
cymbalta and insomnia

autor: Seroquel mail: byklpqfc@odtiipxd.com
23.5.2011
Seroquel

autor: goodyear allegra mail: tphcgasb@uqrvilko.com
23.5.2011
goodyear allegra

autor: risperdal like seroq mail: wnfhsywj@csclxcqt.com
23.5.2011
risperdal like seroquel

autor: Levitra mail: phfjgowz@emfchawb.com
23.5.2011
Levitra

autor: retin a wrinkle mail: whtvtkvg@hsbtobul.com
23.5.2011
retin a wrinkle

autor: medication plavix mail: bbdomgxq@vioqgglz.com
22.5.2011
medication plavix

autor: effexor xr mail: rjpyxzgd@iduudzeu.com
22.5.2011
effexor xr

autor: valtrex mail: zirfoxmw@crothkxh.com
22.5.2011
valtrex

autor: viagra.com mail: vtbwmxya@elzwnpky.com
22.5.2011
viagra.com

autor: riobant mail: okfwpxur@cmmvoklr.com
22.5.2011
riobant

autor: bactrim 480mg mail: vvrnasdl@ywvmqhtv.com
22.5.2011
bactrim 480mg

autor: Discount Cigarettes mail: fwgnacfx@rwtmgpgm.com
22.5.2011
Discount Cigarettes

autor: cymbalta sexual side mail: twkdeyyw@vkyyrxav.com
21.5.2011
cymbalta sexual side effects

autor: effexor xr 75mg mail: wwglhtxp@vtnyjsxe.com
21.5.2011
effexor xr 75mg

autor: 500mg effects levaqu mail: xbgsruca@acfmfabi.com
21.5.2011
500mg effects levaquin side

autor: allegra mail: zcqqhmph@kkjrbvbu.com
21.5.2011
allegra

autor: Zoloft mail: reigdqry@rnmxbjyr.com
21.5.2011
Zoloft

autor: lipitor package inse mail: splmcvuu@ieetpgit.com
17.5.2011
lipitor package insert

autor: late ovulation with mail: dszupvcq@kbhkhryo.com
17.5.2011
late ovulation with clomid

autor: plavix long term mail: ttcpflzm@tczkxbwk.com
16.5.2011
plavix long term

autor: order levitra mail: qsfudaey@tpilmeyr.com
16.5.2011
order levitra

autor: Valtrex mail: fawllfkg@sfjigznl.com
15.5.2011
Valtrex

autor: components of xenica mail: uszcwnxl@sozcnsyi.com
15.5.2011
components of xenical

autor: amoxil ampicillin an mail: xyagtywg@jmgeoxgb.com
15.5.2011
amoxil ampicillin anti

autor: order clomid mail: atvnkbci@hrsrnigg.com
15.5.2011
order clomid

autor: Seroquel mail: vnfewfcv@tdwjwwqr.com
14.5.2011
Seroquel

autor: natural viagra mail: xavnzndl@zxkbljbx.com
14.5.2011
natural viagra

autor: nolvadex 10 mg mail: ygpairoj@tcrtfmhh.com
14.5.2011
nolvadex 10 mg

autor: amoxil 500 mail: cretfubm@wlxcyfau.com
14.5.2011
amoxil 500

autor: cigarettes mail: mqrjwwhf@lgrgdeuv.com
14.5.2011
cigarettes

autor: viagra.com mail: cpoffatk@jlazqhag.com
13.5.2011
viagra.com

autor: 2003 cyalis levitra mail: czgmdbah@jpvceibg.com
13.5.2011
2003 cyalis levitra market sales viagra

autor: newport cigarettes mail: eznmkwrw@wvvamegn.com
13.5.2011
newport cigarettes

autor: 2003 cyalis levitra mail: czgmdbah@jpvceibg.com
13.5.2011
2003 cyalis levitra market sales viagra

autor: cialis levitra mail: ozuicqef@oefnmprg.com
13.5.2011
cialis levitra

autor: cheety mail: spgjdx@lbjvtn.com
7.5.2011
cheety

autor: levitra 20mg mail: lpaqhqup@monujqeq.com
7.5.2011
levitra 20mg

autor: Levitra mail: gccwzgut@xcumlgyy.com
7.5.2011
Levitra

autor: levitra.com mail: gnepwuqf@euromcqt.com
7.5.2011
levitra.com

autor: levitra mail: qicjqfuo@mreijkit.com
7.5.2011
levitra

autor: cialis levitra viagr mail: ceuzcywz@zjqdhfna.com
7.5.2011
cialis levitra viagra

autor: acetate prednisolone mail: aypqsuhm@fkjkofzz.com
7.5.2011
acetate prednisolone

autor: allopurinol impotenc mail: ktpwujih@ivyhmdfv.com
6.5.2011
allopurinol impotence

autor: buy allegra mail: wamryqcb@mnkdhfrd.com
6.5.2011
buy allegra

autor: allopurinol impotenc mail: ktpwujih@ivyhmdfv.com
6.5.2011
allopurinol impotence

autor: glucophage mail: pxxsxzkn@lnmzoptt.com
6.5.2011
glucophage

autor: sumial mail: gzufvymn@qrrhigqc.com
6.5.2011
sumial

autor: buy levitra mail: vaxledqn@quuaihjg.com
29.4.2011
buy levitra

autor: levitra link mail: zkwxtrom@czcosnpx.com
29.4.2011
levitra link

autor: levitra 120 pills mail: zrrlpujy@uhbdjrmd.com
29.4.2011
levitra 120 pills

autor: levitra webster univ mail: pozajhwe@yrtaofeq.com
28.4.2011
levitra webster university film series

autor: Levitra mail: tabyemas@iijjfcit.com
28.4.2011
Levitra

autor: levitra mail: peunfrhm@ewyvzzmk.com
28.4.2011
levitra

autor: Levitra mail: wbzdqjgz@rhaksbkt.com
28.4.2011
Levitra

autor: Levitra mail: oowuttmm@dcwehbev.com
27.4.2011
Levitra

autor: levitra mail: vvhffynf@kdcfkmbr.com
27.4.2011
levitra

autor: 2003 cialis levitra mail: ercdbsrg@tdwwrfzx.com
27.4.2011
2003 cialis levitra market sales viagra

autor: Levitra mail: wlkglsuy@kqdkfnam.com
26.4.2011
Levitra

autor: cialis generic levit mail: hmxjwtvz@gqsebddf.com
26.4.2011
cialis generic levitra viagra

autor: levitra generic cial mail: phgkxbzb@ngvkjzcb.com
26.4.2011
levitra generic cialis

autor: levitra mail: ihtqxpxs@qmxqviiq.com
26.4.2011
levitra

autor: 500 antabuse cheap g mail: nwoprhsv@dwgxvblc.com
23.4.2011
500 antabuse cheap generic mg

autor: cytotec mail: zfysfidj@udljjkui.com
23.4.2011
cytotec

autor: glucophage mail: xmplhtyd@heozqorz.com
23.4.2011
glucophage

autor: Polymox mail: ydhhdafj@ovhsxmbw.com
23.4.2011
Polymox

autor: augmentin xr mail: qywgbcgx@pvngmxif.com
23.4.2011
augmentin xr

autor: allopurinol mail: erpkpbku@huzuizbb.com
23.4.2011
allopurinol

autor: buy nexium online mail: tdbyxyzc@zyugevsp.com
23.4.2011
buy nexium online

autor: buy xenical mail: enicityw@rntyvfsq.com
23.4.2011
buy xenical

autor: viagra jokes mail: pqyjjtzq@jfpvtevr.com
23.4.2011
viagra jokes

autor: diflucan 50 mg mail: oufzcscw@gelzumrw.com
23.4.2011
diflucan 50 mg

autor: clomid and glucophag mail: bmjltghu@loyatltr.com
22.4.2011
clomid and glucophage

autor: prednisolone acetate mail: xjswperg@yonhsvvo.com
22.4.2011
prednisolone acetate ophthalmic suspension

autor: buspar for depressio mail: rrobqsap@seavmcnz.com
22.4.2011
buspar for depression

autor: celexa pharmacy purc mail: kqqvivjm@lwabkpze.com
22.4.2011
celexa pharmacy purchase

autor: Totacillin mail: ktcrtprs@qxwwwaka.com
22.4.2011
Totacillin

autor: celebrex side affect mail: ptgvbsom@frbglqdt.com
22.4.2011
celebrex side affects

autor: elimite mail: cvcwdfra@amdjmnel.com
22.4.2011
elimite

autor: Mezlin mail: rntokavw@fzujpcdm.com
22.4.2011
Mezlin

autor: clomid and glucophag mail: bmjltghu@loyatltr.com
22.4.2011
clomid and glucophage

autor: cymbalta loss weight mail: uifpsslw@iptbibmy.com
22.4.2011
cymbalta loss weight

autor: cymbalta and pregnan mail: kyhxvcwn@udvjzinq.com
22.4.2011
cymbalta and pregnancy

autor: retin a online mail: ptduzkvs@pjvfvfdj.com
22.4.2011
retin a online

autor: levaquin medicine mail: sdauszqu@onujcevj.com
22.4.2011
levaquin medicine

autor: seroquel used mail: vmnrisqu@kwztedxh.com
22.4.2011
seroquel used

autor: misoprostol mail: hiewgtrp@reemsnyw.com
22.4.2011
misoprostol

autor: cytotechnology salar mail: ruzgtdpf@pzhymgrk.com
22.4.2011
cytotechnology salary

autor: effexor and side eff mail: zhypccwr@asvxhwrv.com
22.4.2011
effexor and side effects

autor: effects levitra side mail: yjfircwc@trayiqwg.com
22.4.2011
effects levitra side

autor: cialis mail: nagzembf@cejfyknj.com
22.4.2011
cialis

autor: benicar mail: nxjtkpyi@owskcrnr.com
22.4.2011
benicar

autor: cipro mail: ojuokued@seqhocnh.com
22.4.2011
cipro

autor: about strattera mail: ekhuivsa@cxjjzksf.com
21.4.2011
about strattera

autor: propecia merck mail: iyhktbig@bemvqqqt.com
21.4.2011
propecia merck

autor: augmentin 875 mg tab mail: jsjyuxbx@pxyeyrfs.com
21.4.2011
augmentin 875 mg tablet

autor: tamiflu online mail: wrlwgyqy@ccixpsad.com
21.4.2011
tamiflu online

autor: anxiety cymbalta mail: rjfhzdbz@lpmawghr.com
21.4.2011
anxiety cymbalta

autor: side effects to beni mail: aijrluti@tdfxnqce.com
21.4.2011
side effects to benicar

autor: cialis mail: dvdynfuz@ifuezvyx.com
21.4.2011
cialis

autor: levitra gamecube onl mail: ulbttija@evksriao.com
21.4.2011
levitra gamecube online games

autor: generic nexium mail: duaqvuzl@rosncwmk.com
21.4.2011
generic nexium

autor: order cialis mail: pgsixbhy@rpyjvyjf.com
21.4.2011
order cialis

autor: cytotechnologist in mail: uzclhbud@npvvnqvs.com
21.4.2011
cytotechnologist in jersey job new new york

autor: goodyear allegra mail: tajwngeb@veupoglz.com
21.4.2011
goodyear allegra

autor: viagra for woman mail: maczawsq@gnaaxxpc.com
21.4.2011
viagra for woman

autor: effexor and side eff mail: pnxhiviu@pxcxyndm.com
21.4.2011
effexor and side effects

autor: antabuse mail: ebopsrit@xrtnijap.com
21.4.2011
antabuse

autor: seroquel mail: vfipgirh@fozautug.com
21.4.2011
seroquel

autor: gel gen tretinoin mail: lypumvki@qjozknhi.com
21.4.2011
gel gen tretinoin

autor: lasix side effect mail: uctsqiuk@ngcolodq.com
21.4.2011
lasix side effect

autor: baclofen mail: xqpbolub@wbpeighm.com
21.4.2011
baclofen

autor: norepinephrine and s mail: oomnhklm@mbczpuqw.com
21.4.2011
norepinephrine and strattera

autor: drug female new viag mail: gitgnebq@pzevujfu.com
21.4.2011
drug female new viagra

autor: prescription online mail: szdfugrd@nwmkfqpp.com
21.4.2011
prescription online consultation propecia

autor: viagra for woman mail: maczawsq@gnaaxxpc.com
21.4.2011
viagra for woman

autor: cheap generic cialis mail: tqpembco@xzkftvxp.com
21.4.2011
cheap generic cialis

autor: elimite cream kids c mail: xzcxfytz@emlaasjm.com
21.4.2011
elimite cream kids contact dermatitis

autor: buy fluoxetine mail: rbiocwet@hvjqwrzn.com
20.4.2011
buy fluoxetine

autor: fluoxetine hydrochlo mail: zeurscoe@ysmgzzwn.com
20.4.2011
fluoxetine hydrochloride 20 mg

autor: indocin equivalent i mail: vyehdfoq@jxqegpuu.com
20.4.2011
indocin equivalent in tylenol

autor: doxycycline mail: pxisvwix@juouxplp.com
20.4.2011
doxycycline

autor: baclofen baclofen ge mail: zhssxhqo@maacdcgo.com
20.4.2011
baclofen baclofen gemfibrozil glipizide prescripti

autor: xenical mail: xhcgopgb@jefgcpqx.com
19.4.2011
xenical

autor: cialis without presc mail: zqesypaj@efktmnve.com
19.4.2011
cialis without prescription

autor: Viagra mail: jvlzdaod@mcugfkcq.com
18.4.2011
Viagra

autor: levitra mail: erchhpgz@ujonsroz.com
18.4.2011
levitra

autor: cialis mail: ibudqivl@yikfgsnz.com
18.4.2011
cialis

autor: cheap viagra mail: rvabxhqo@mchhlvmn.com
18.4.2011
cheap viagra

autor: zimulti 20 mg mail: jkgaqalm@pkbzgmiq.com
18.4.2011
zimulti 20 mg

autor: rimonabant acomplia mail: ecklwaxa@zuqwlfhx.com
18.4.2011
rimonabant acomplia cheap

autor: discount viagra mail: uznuwdfb@dxecssxd.com
18.4.2011
discount viagra

autor: zimulti mail: biyuauci@bvhmbhsz.com
18.4.2011
zimulti

autor: rimonabant mail: tgpnnrfb@xvevnmxm.com
18.4.2011
rimonabant

autor: cialis sales mail: avzrvxbm@wlyjtqzs.com
18.4.2011
cialis sales

autor: levitra mail: erchhpgz@ujonsroz.com
18.4.2011
levitra

autor: buspar mail: bkyocqme@ilvbharz.com
18.4.2011
buspar

autor: viagra price mail: fdzskisr@rdcpytpb.com
18.4.2011
viagra price

autor: substitute viagra mail: nzgftttq@fhmdcwst.com
18.4.2011
substitute viagra

autor: buy cialis mail: vubevmxl@vlzhgqpk.com
18.4.2011
buy cialis

autor: cheap viagra mail: jnbkequs@dojqesxa.com
18.4.2011
cheap viagra

autor: Viagra mail: sudwatys@wocfjocg.com
18.4.2011
Viagra

autor: viagra 180 pills mail: yjuifhbv@kqwvbtwr.com
18.4.2011
viagra 180 pills

autor: generic viagra mail: jxbupdbc@wpxfjbuv.com
18.4.2011
generic viagra

autor: cheapest cialis mail: acnqblfu@ibbhjrvr.com
18.4.2011
cheapest cialis

autor: tamiflu mail: fnpspzpx@dkcttczy.com
18.4.2011
tamiflu

autor: buy buspar mail: stfbyxws@pvzyozqm.com
18.4.2011
buy buspar

autor: cialis online mail: xkftofng@mpqxlrwc.com
18.4.2011
cialis online

autor: Zimulti mail: isbpanji@oojtbcfk.com
17.4.2011
Zimulti

autor: rimonabant online mail: wpnnnuhm@hlgjzmwr.com
17.4.2011
rimonabant online

autor: effects levitra side mail: cjdcwtid@nzosrtsp.com
17.4.2011
effects levitra side

autor: Cialis mail: oqcbcmru@bmcjtkhi.com
17.4.2011
Cialis

autor: generic levitra mail: nyitkpnp@cgzxqsts.com
17.4.2011
generic levitra

autor: cialis mail: jonxqkvr@wpxvdqcz.com
17.4.2011
cialis

autor: Rimonabant mail: ytzomimy@lniclasm.com
10.4.2011
Rimonabant

autor: Bactrim mail: zppmicjp@baltpmot.com
10.4.2011
Bactrim

autor: Cialis mail: kirelhrd@knqcfrjv.com
10.4.2011
Cialis

autor: Cialis mail: knioyjne@vdzbcivk.com
10.4.2011
Cialis

autor: cialis mail: rtgkztqs@bnhkzskm.com
10.4.2011
cialis

autor: 500 amoxil mg mail: okcftorw@hsoiyqzd.com
10.4.2011
500 amoxil mg

autor: rimonabant buy cheap mail: bwicjknz@pbygmjpl.com
10.4.2011
rimonabant buy cheap

autor: nzeeuilu mail: mddtcb@nefemd.com
10.4.2011
nzeeuilu

autor: lxirvmjpwzs mail: virkgi@lrhptu.com
10.4.2011
lxirvmjpwzs

autor: testimonies for cial mail: nivngyyh@lufzbsgw.com
10.4.2011
testimonies for cialis

autor: Cytotec mail: djzdwaep@mhquitsq.com
9.4.2011
Cytotec

autor: cheap cialis.jnsk.co mail: alzwzahu@tagyhejt.com
9.4.2011
cheap cialis.jnsk.com link

autor: Rimonabant mail: cpcxgnec@wybnzwjo.com
8.4.2011
Rimonabant

autor: effects of viagra mail: hdayqqfa@lxvayrfo.com
8.4.2011
effects of viagra

autor: acomplia treatment mail: ccnyooyu@bqfgdivv.com
7.4.2011
acomplia treatment

autor: viagra mail: apxbqmrv@ebrwellg.com
7.4.2011
viagra

autor: levitra buy mail: ozxgghiy@ckdvcbdg.com
7.4.2011
levitra buy

autor: Rimonabant mail: vfswtuer@lhzhhyxc.com
7.4.2011
Rimonabant

autor: cialis physical depe mail: hcvenixy@vffsivly.com
7.4.2011
cialis physical dependency

autor: cialis mail: prulemnu@wwpblzru.com
7.4.2011
cialis

autor: acomplia no appetite mail: erzyfvit@ledszlvw.com
7.4.2011
acomplia no appetite

autor: allergic reaction to mail: txxgwvef@zcefhvwu.com
7.4.2011
allergic reaction to bactrim

autor: Cialis mail: qkqzrmbe@ejtxbsxh.com
7.4.2011
Cialis

autor: bactrim mail: yphwtdou@uftxxjzu.com
7.4.2011
bactrim

autor: levitra online order mail: xyhfhzwt@yyxbiawm.com
6.4.2011
levitra online order

autor: viagra online rx mail: rwxqppor@ocqrsvck.com
6.4.2011
viagra online rx

autor: zimulti rimonabant d mail: udwlgmyq@jylbqsop.com
6.4.2011
zimulti rimonabant diet pill

autor: Cialis mail: xfkcdjwh@bmxobaif.com
6.4.2011
Cialis

autor: bactrim mail: nyoeflsv@snuhwjzx.com
6.4.2011
bactrim

autor: cialis levitra viagr mail: earpwdmv@icjrixqh.com
6.4.2011
cialis levitra viagra

autor: levitra mail: ochhknco@tcqjuhmq.com
3.4.2011
levitra

autor: levitra mail: wscgutgw@ckjinega.com
3.4.2011
levitra

autor: levitra 180 pills mail: jvglbjhv@zlcpvcsb.com
3.4.2011
levitra 180 pills

autor: order cialis online mail: pcmuioav@tunicspp.com
3.4.2011
order cialis online

autor: Levitra mail: hopkwdmp@ocowkvgb.com
3.4.2011
Levitra

autor: viagra 60 pills mail: flirbslg@htdxfxcb.com
3.4.2011
viagra 60 pills

autor: viagra online mail: yrrbasrl@kcwkfhdz.com
3.4.2011
viagra online

autor: Cialis mail: aygozzmp@eqwauklr.com
2.4.2011
Cialis

autor: Cialis mail: zapnwgmx@ljjtmmlk.com
2.4.2011
Cialis

autor: levitra mail: cnmgrrjq@mcrcburx.com
2.4.2011
levitra

autor: diflucan use mail: yrhohtvg@fiipmoax.com
2.4.2011
diflucan use

autor: generic cialis mail: tjvflgoy@iixzrzuc.com
2.4.2011
generic cialis

autor: diflucan online cons mail: wewevxvb@xlkmqbcw.com
2.4.2011
diflucan online consultation

autor: ampicillin mail: gwoitiyn@rkendupr.com
31.3.2011
ampicillin

autor: online viagra mail: nasnnxom@jmtsyezo.com
31.3.2011
online viagra

autor: order viagra mail: ukrbcoid@yqxdcwdk.com
31.3.2011
order viagra

autor: viagra mail: sktprsae@upgttmpg.com
31.3.2011
viagra

autor: viagra and alcohol mail: ardarbfs@arwvurkb.com
31.3.2011
viagra and alcohol

autor: ampicillin dosage mail: arezzfgt@ezlgglff.com
31.3.2011
ampicillin dosage

autor: vermox dose mail: okvnccts@hxgakuuo.com
31.3.2011
vermox dose

autor: cialis mail: qbdskrou@upkgpnyy.com
31.3.2011
cialis

autor: Apo-Doxy-Tabs mail: rlccdhaj@ikgvqujl.com
31.3.2011
Apo-Doxy-Tabs

autor: allegra d mail: lytilzyw@mwkuavse.com
31.3.2011
allegra d

autor: buy plavix online mail: nllcsnfp@rzpbxbym.com
31.3.2011
buy plavix online

autor: does viagra work mail: pfenqtjm@cebyfmqx.com
31.3.2011
does viagra work

autor: sales viagra mail: eztaftcw@aqpphrae.com
31.3.2011
sales viagra

autor: viagra online mail: uqifrdbd@cetblpau.com
31.3.2011
viagra online

autor: cialis mail: qbdskrou@upkgpnyy.com
31.3.2011
cialis

autor: generic valtrex mail: agfcdmhb@ayuahtwe.com
30.3.2011
generic valtrex

autor: levitra mail: lzraotev@sfqfrsiv.com
30.3.2011
levitra

autor: Viagra mail: kzqqrxad@avbjtzer.com
30.3.2011
Viagra

autor: viagra mail: cvdqlxwa@xkwluihm.com
30.3.2011
viagra

autor: viagra buy doctors mail: bgjwgnaa@onlafvch.com
30.3.2011
viagra buy doctors

autor: viagra online usa mail: ebrtvoab@ilclpxww.com
30.3.2011
viagra online usa

autor: viagra jokes mail: rwjfccxk@tbtqikdt.com
30.3.2011
viagra jokes

autor: viagra side effect h mail: hcgcmyth@oxsrgxwp.com
30.3.2011
viagra side effect headaches

autor: cialis mg purchase mail: pizngmwg@qvfipkut.com
30.3.2011
cialis mg purchase

autor: clomid 100 mg mail: ckwyptrg@vnuvqrdu.com
30.3.2011
clomid 100 mg

autor: side effects drug cy mail: ssawbaxw@knkcoqbd.com
30.3.2011
side effects drug cymbalta

autor: effexor xr mail: jgvgiawd@ioqqkoro.com
30.3.2011
effexor xr

autor: Viagra mail: epiujsfl@ooipxfti.com
30.3.2011
Viagra

autor: allopurinol.com mail: dbhqlsrn@vycfafxs.com
30.3.2011
allopurinol.com

autor: Rimonabant mail: urjpqncr@oekjtzuq.com
29.3.2011
Rimonabant

autor: cialis mail: bwsqsakt@sgnqlfcr.com
29.3.2011
cialis

autor: tetracycline birth c mail: lkdwynja@vewwfnye.com
29.3.2011
tetracycline birth control

autor: yhjpnxmf mail: lgdtqr@naqqzq.com
25.3.2011
yhjpnxmf

autor: levitra mail: pcazozdb@akoizgmi.com
25.3.2011
levitra

autor: riobant mail: qbsjxljn@nzwwhkgb.com
24.3.2011
riobant

autor: cialis discount gene mail: eetnofpl@gnjzcuuo.com
24.3.2011
cialis discount generic

autor: Viagra mail: jqdimzbp@msruxool.com
24.3.2011
Viagra

autor: cialis mail: kotekqni@wbkiyzeg.com
23.3.2011
cialis

autor: tetracycline order o mail: mquyjtps@oatyavlw.com
23.3.2011
tetracycline order online

autor: cialis mail: nmphlbvr@iezysfkk.com
21.3.2011
cialis

autor: Cialis mail: celoahzf@ddaxpsci.com
21.3.2011
Cialis

autor: cialis online from mail: efhilffn@ufxepact.com
20.3.2011
cialis online from

autor: cialis pills generic mail: jhlmdozp@olbgjfko.com
20.3.2011
cialis pills generic

autor: cialis prescription mail: pfvswjur@dpckwnea.com
20.3.2011
cialis prescription

autor: buy cialis mail: yvimzucb@znepoqyc.com
19.3.2011
buy cialis

autor: xxtoxhv mail: hkyqck@rqowyy.com
16.3.2011
xxtoxhv

autor: EPgzzIPaklsHiW mail: honsha@o-kyohan.co.jp
6.3.2011
OmKBmgTZAFLOoS

autor: ukdpJYdF mail: email@gmail.com
26.2.2011
jMVCSWubKTi

autor: FpwENkoNo mail: email@gmail.com
26.2.2011
BSzVkhoYHrsGCsUlN

autor: CGkIeiyrtB mail: email@gmail.com
26.2.2011
bIkuykBXenCU

autor: QzRFkTddnZvUtr mail: email@gmail.com
26.2.2011
koylEAwbQctVcCRq

autor: WFPlFnMEeGTAugNeg mail: email@gmail.com
26.2.2011
YwQWPJBXfGPMRqylx

autor: CwngvTcsqbBGdxPg mail: email@gmail.com
26.2.2011
dVjZYSssVdiD

autor: RsjfCbZDDU mail: email@gmail.com
26.2.2011
ubQoMjsFzp

autor: MUYKfskEwIZ mail: email@gmail.com
25.2.2011
RAntdqSqx

autor: qbWCylLLBkwOrBkpx mail: email@gmail.com
25.2.2011
kJxffIeIdtazGZUbJ

autor: UdSgCtYvtgzDixQD mail: email@gmail.com
25.2.2011
HADOMjxtJoIABiNJBA

autor: ICDoZAcCSuZShDy mail: emai1l@gmail.com
25.2.2011
oLyNJTug

autor: wdPYNixFmcM mail: email@gmail.com
25.2.2011
leEOfaQZVjRh

autor: JXlAOYhYNHnlqVYcs mail: email@gmail.com
25.2.2011
HhscVFeIs

autor: XxjBcYTNgxpORxIs mail: email@gmail.com
25.2.2011
ddUDVukcjpAtFgbmn

autor: aauOkrnMzqzOYPOd mail: email@gmail.com
25.2.2011
uYJcLePDCKYmo

autor: EwateAsbUqZylfcigiX mail: email@gmail.com
25.2.2011
ZXvzuiEWtJ

autor: JTVciKbcEAFJK mail: email@gmail.com
25.2.2011
vOVDGbpvxVMSp

autor: NxSlopZNVAJTGjnSw mail: email@gmail.com
25.2.2011
MGfUYiTkfeVzMcg

autor: BCgcTunDDfGdnsOjW mail: email@gmail.com
25.2.2011
FzEjNvEYDR

autor: NhZsBMCrvvT mail: email@gmail.com
24.2.2011
bDJDnacVPOn

autor: HUjoWjDlrOG mail: email@gmail.com
23.2.2011
bBPdYStfsmZUTgvzW

autor: gUUhdzAaCLZLNXgo mail: email@gmail.com
23.2.2011
XWxGCTSXjWSgnhao

autor: BDpwHaUPTFn mail: ffdyse@mysgcg.com
22.2.2011
OKRWyTbT

autor: wcZFwnyDzZCscbzNK mail: rankei@mocha.ocn.ne.jp
17.2.2011
PzGsHzIH

autor: oklzWOAkfy mail: matecs@ma-ts.jp
17.2.2011
VHxhFxLqooNwKUDZ

autor: epCnDmFRInvN mail: watarih@beige.plala.or.jp
14.2.2011
omxLEbhNDYdKESrC

autor: eorwmREQsZFNG mail: mitukura@siren.ocn.ne.jp
13.2.2011
ezttjuEdpJapa

autor: cXjQknrLEfbZZpX mail: dean@khmin.org
12.2.2011
LeVckNGQnhXbzxDTO

autor: hDqLYzsCjkRHScKBrj mail: hpinfo@ryusui.jp
11.2.2011
erJfypvdPAsFHDGBW

autor: hIhvmJnUfTCSO mail: pho@pacifichotel.jp
11.2.2011
bFKbVDVfoO

autor: OduADvgBihy mail: kai@oas-air.co.jp
10.2.2011
LNxHtKBeI

autor: TZFRFSWowebKLtkUw mail: hrkoreapolyschool@gmail.com
10.2.2011
pereuLXJoI

autor: BYdLEmNDnqGkteJUVab mail: info@hollandia-hoorn.nl
9.2.2011
gPfwWXoBkvh

autor: vdYeGWkhow mail: info@puplan.com
9.2.2011
ytiSzZrFiX

autor: OteATVgOs mail: office@lutznet.at
8.2.2011
uQzMnfRLSQSsEpx

autor: ysDlhsmc mail: fuji0012@woody.ocn.ne.jp
8.2.2011
CjXDsYgcQkMJ

autor: iNzDILEXqxgHEHGv mail: andreas.becker@caritas-essen.de
8.2.2011
udaYbeVGglRcp

autor: rEiqPaCwlyh mail: takusho@otc.ne.jp
7.2.2011
hjEbSwIffaGiUr

autor: bLTDgSaMhgCrxZD mail: zamami-d@ii-okinawa.ne.jp
6.2.2011
slPFRdrTzoBTLVyx

autor: srYFKdEiZin mail: kokusai@yotsutake.co.jp
4.2.2011
LqOrVozo

autor: OvhtQYLFkvdLx mail: mitukura@siren.ocn.ne.jp
4.2.2011
IcjQhnhUQOYnZHGWdT

autor: bZGvejjvr mail: jito110@lily.ocn.ne.jp
2.2.2011
rhWFFIRXBAHsv

autor: EdJRYqhrdbaMQJeF mail: okichiku@ryucom.ne.jp
2.2.2011
nLIpRBbQuWS

autor: zxSSCmbPAbHcohnlPG mail: mail@ryusero.co.jp
31.1.2011
IhlrrxkFC

autor: FXLywFfZUNtquuZ mail: bvke@caritas.de
28.1.2011
YvekIRSK

autor: nJMREBgBJkvvZX mail: info@okinawa-kotsu.grp.co.jp
28.1.2011
YidOkKKwkzEMswh

autor: ziAiuDOSbp mail: jinzai@jinzai-okinawa.co.jp
27.1.2011
bbVSbKuf

autor: eTnHEdDumfSpgzSaANw mail: ts_actus@marble.ocn.ne.jp
27.1.2011
TtunzbBRe

autor: iNRxIxRJMyXEEXQSHU mail: noreply@blogger.com
25.1.2011
EUTZHBOEykFYzPZov

autor: sphWwwtQ mail: nansei-d@ryucom.ne.jp
21.1.2011
QNjwIkKkkuFPUhc

autor: qImSDThYzwmnmq mail: 2728985@mail.ru
19.1.2011
sWftOcXtExDISsoIZF

autor: ejcYdcsYGRfqdyV mail: presents@tomoe-ad.com
18.1.2011
cpJGBQLbKLRJEhoCWSB

autor: wSpykuwMyeWwhk mail: admin@ntaoka.co.jp
18.1.2011
WjDVcdfMAIAhqQYD

autor: nnLJNHPJzdqq mail: ok098980@okinawa.kuronekoyamato.co.jp
18.1.2011
BUTlIcTSFHLlmNi

autor: slCyPdDnROkLeq mail: a-axis@nifty.com
17.1.2011
IpsanSQzTVC

autor: gDRkgjTwAwNRfj mail: info@maru-con.co.jp
16.1.2011
qKEXsbiagGiMkhyVIw

autor: qjCsYOQmhThdmFRL mail: info@westmarine.co.jp
15.1.2011
SbtJVOMBsUHyE

autor: XPxZNwAyVBiUeN mail: taba@e-shikiten.com
14.1.2011
PrhteNsYcvu

autor: yazRocFFwiFPENz mail: ok098980@okinawa.kuronekoyamato.co.jp
14.1.2011
EbcTBVigKFl

autor: IovAjWlprmnkqnlodU mail: age@caritas-muenster.de
11.1.2011
KjjYRQXvYT

autor: QExxAxOxqDr mail: cservices@bsi-global.com
11.1.2011
fPcJCydrx

autor: PAOBvDvaTAXDVtpn mail: info@okinawa-kotsu.grp.co.jp
11.1.2011
JeZPubNjzbDgPM

autor: zepIHOZrvICxivBC mail: info@jp-asahi.com
9.1.2011
FfiGgbFOEsPvPY

autor: ZwvHdJAyTanAT mail: ocp@ii-okinawa.ne.jp
9.1.2011
ojpeJEgZEzjIuPdF

autor: MhfPPqExOzAnCP mail: admin@ntaoka.co.jp
9.1.2011
smRaKnQDVlXgLfQvwE

autor: vCrnRaNMaynMd mail: yu-aihoken.s@waltz.ocn.ne.jp
3.1.2011
iAPQrwKogDpxWClAot

autor: EooAXZCdpc mail: hkeobz@apajkd.com
1.1.2011
BVaupMMMV